Na Příbramsku shořel statek. Škoda bude kolem deseti milionů.

0

S velmi rychle se šířícím požárem bojovalo několik desítek hasičů od včerejších čtyř hodin odpoledne do dnešního rána v Ouběticích na Příbramsku.

Statek, ve kterém v jedné části byla výrobna filmových kulis a v druhé části autodílna, je kompletně zničen. Na místo vyjelo několik profesionálních a několik dobrovolných jednotek. Během hodiny se hasičům sice podařilo plameny zkrotit, ale i tak shořela kompletně celá střecha rozsáhlého areálu a její propad zničil i část obvodových zdí. Příčinou rychlého hoření byla hlavně dřevěná konstrukce střechy a její bitumenové pokrytí. Obojí prvky jsou vysoce hořlavé.

Hasičům navíc komplikovalo hašení vysoké elektrické napětí, které je kolem statku vedeno. Proto museli na místo energetici, kteří v části obce kompletně po dobu hašení elektrický  proud vypli. Díky včasnému zásahu hasičů se podařilo uchránit rodinný dům a část zaparkované techniky.

Požár se naštěstí obešel bez zranění. Škoda ale půjde k deseti milionům korun. Dnes dopoledne se vyšetřovatelé od hasičů  na místo vrátí nejen se speciálně vycvičeným psem na hledání hořlavých látek, ale přijedou na místo kriminalisté. Hasiči navíc požářiště celou noc hlídali, aby se požár znovu nevznítil.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.