Policisté záchranili muže z Vltavy. Svědek, který je volal už takhle letos záchranil tři lidi.

0

Po jedné hodině v noci volal na tísňovou linku Václav Šíma, že vidí ve Vltavě u Hlávkova mostu plavat něco světlého pravděpodobně lidské tělo.

Na místo operační důstojník okamžitě vyslal policisty se záchranáři. Když policisté zastavili na Hlávkově mostě mohli se jen dívat, jak bezvládné tělo unáší proud pod pilíři mostu. Další hlídky se snažily dostat, co nejblíže k břehu.

Nakonec se to nejlépe podařilo hlídkce PMJ (Pohotovostní motorizovaná jednotka). Policisté muži ve Vltavě nejdříve házeli lano. Na to muž unášený proudem nereagoval. Proud ho zanesl poměrně blízko břehu a tak stačilo jen pomocí dlouhé větve muže přitáhnout ke břehu. To se policistům nakonec podařilo. Zachránili ho na místě, které bylo pro záchranáře nepřístupné. Proto policisté z Poříčního oddělení během minuty nafoukli člun a k zachráněnému muži i se člunem slanili.

Poté, co ho naložili s ním po vodě odpluli k nejbližšímu molu, kde záchranářům a policistům pomohli se zachráněným na nosítka hasiči. Muž byl při vědomí a byl převezen do nemocnice. Byl zmatený a byl v pyžamu.

Václav Šíma, oznamovatel, který bydlí v bezdomovecké kolonii u Hlávkova mostu tento rok zachránil včasným telefonátem už 3 lidi. První byl cizinec, který se v únoru pokusil o sebevraždu, druhá byla opilá cizinka, která na mostě ztratila rovnováhu a dnes zachránil správným úsudkem a rozhodnutím další lidský život.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.