WTA Finals – Slzy Onse Jabeura slibují finanční odměnu Palestincům po vítězství Markéty Vondroušové

WTA Finals – Slzy Onse Jabeura slibují finanční odměnu Palestincům po vítězství Markéty Vondroušové

Ons Jabeurová se zavázala věnovat část své finanční odměny na WTA Finals na „pomoc Palestincům“, když po vítězství nad Markétou Vondroušovou v Mexiku vyzvala k „míru na tomto světě“.

Výhra Jabeur 6-4 6-3 ji udržela v boji o semifinále v Cancúnu a byla svědkem její přesné pomsty za hráčku, kterou letos porazila ve finále Wimbledonu.

Po zápase ale Tunisanka promluvila o tom, jak ji v poslední době zasáhla humanitární krize v Gaze.

Jaber řekl, než se udusil slzami: „Jsem velmi šťastný, že jsem vyhrál, ale v poslední době jsem nebyl šťastný, abych k vám byl upřímný. Situace ve světě mě nedělá šťastným.“

Pokračovala: „Je velmi těžké vidět děti každý den umírat. Je to srdcervoucí. Rozhodla jsem se věnovat část své finanční odměny na pomoc Palestincům.“

„Nemůžu být spokojený s tímto vítězstvím a tím, co se děje. Je mi líto, kluci, [I know] Film má být o tenisu, ale každodenní sledování videí je velmi depresivní.

„Je mi líto, toto není politické poselství. Je to jen lidskost. Chci mír na tomto světě a to je vše.“

Světová sedmička dále uvedla, že její výkon na kurtu v poslední době ovlivnily zprávy přicházející z Blízkého východu.

Jaber řekl: „Snažím se vyhýbat sociálním sítím co nejvíce, ale je to velmi obtížné.“

„Procházíte si videa a obrázky a jsou to hrozné obrázky, hrozné obrázky každý den. Nepomáhají mi spát ani se dobře zotavovat a nejhorší je, že se cítím beznadějně.“

„Mám pocit, že nemůžu nic dělat. Přál bych si, abych měl kouzelnou ruku a ukončil to všechno a přinesl spravedlivý mír všem. Ale je to frustrující a možná darování nějakých peněz trochu pomůže překonat to, co udělali.“ prošla.“

Jabeurová na kurtu předvedla silnou ukázku, když ve druhém čtvrtfinále porazila světovou šestku Vondroušovou ve dvou setech.

Jabeurová si zachránila šest ze sedmi brejkbolů, aby získala těsný první set, než předvedla dobrou agresi ve druhém, ujala se vedení 4-3 a zahájila sérii tří her v řadě, ve kterých vyhrála 89 minut.

Tím skončila třízápasová vítězná série České republiky nad Jabeur a její pokles na 0:2 vstoupil do svého posledního zápasu proti Coco Gauff.

Šanci na postup do semifinále před závěrečným kolem čtvrtfinálových zápasů mají stále všichni čtyři hráči Chetumalovy skupiny.

Iga Swiatek se může pochlubit bilancí 2:0 v zápase s Jabeur, Gauff a Jabeur 1:1 a Vondroušová 0:2.

Jaber se v pátek utká se Swiatekem v jejich prvním setkání od finále US Open v roce 2022, které Polák vyhrál ve dvou setech.

Jaber řekl: „Ega je velmi chytrý člověk a ví, jak se přizpůsobit těmto okolnostem.“

„Budu se snažit si tento zápas užít. Pokusím se hrát svobodně. Pokusím se zbavit trochu vzteku, který cítím a doufám v to nejlepší. Určitě to nebude lehký zápas, ale udělám maximum .“ „.

Streamujte živě nejlepší tenisové události, včetně Australian Open 2024 Discover+V aplikaci Eurosport a na webu EUROSPORT.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *