Sonda NASA na Marsu zkoumá „podivné“ kameny a srazí se s nimi

Sonda NASA na Marsu zkoumá „podivné“ kameny a srazí se s nimi

Rovingová sonda NASA zachytila ​​pohled na tuto podivnou skálu 28. března. Pokud se podíváte pozorně napravo od středu, uvidíte řadu malých značek, které zasáhl laser sondy.

NASA / Jet Propulsion Laboratory- California Institute of Technology / Arizona State University

Mars je útočištěm meteoritů a je vždy pozoruhodné, když se rover setká s jedním z těchto vyslanců z vesmíru. Vědci zkoumají těžkou skálu spatřenou Persevering Rover NASA, která se podobá meteoritům pozorovaným jinde.

NASA však zatím neoznámila, o jakou skálu jde Tým vytrvalosti tweetoval ve středuKdyž se vrtulník připravuje, nemohu si pomoci odzkoumat okolní kameny. Tato podivná rovina nutí můj vědecký tým vyměňovat si spoustu hypotéz.

Tým roverů uvedl, že skála byla dlouhá asi 6 palců (15 cm), a požádal vesmírné nadšence, aby se podrobně podívali na obrázek „aby označili řadu laserových značek, kde jsem je přitlačil, abych zjistil více.“

vytrvalost Vybaveno laserovým omračovacím zařízením Byl navržen tak, aby mu pomohl sbírat údaje o geologii Marsu. Mohl bys Poslouchejte laser v akci, protože jej slyší mikrofon. „Rozdíly v intenzitě zvuků při startu poskytnou informace o fyzické struktuře cílů, jako je jejich relativní tuhost nebo přítomnost vrstev odolných proti povětrnostním vlivům,“ Řekla NASA Když byl Hlas laseru sdílen dříve v březnu.

Vědci již začínají přicházet s některými nápady Kolem skály, včetně toho, že to může být erodovaný kousek skály nebo malý kousek Marsu odjinud, který byl vyvržen srážkou nebo meteoritem.

Vytrvalost je již pro meteory moderní. támhle Malý plátek marťanského meteoritu integrovaný do kalibračního cíle Používá ho rover Sherlock (Průzkum obyvatelných prostředí s Ramanovou a luminiscencí pro organické materiály a chemikálie). NASA tedy poslala kousek Marsu na Mars.

Rover si vyhradil čas na prozkoumání skal, zatímco byl Proces rozvíjení kreativity vrtulníku Můžete jej tedy umístit na povrch před tím, co NASA doufá, že bude prvním poháněným a řídícím letem na jiné planetě.

Mezi skalami a vrtulníky to byl vzrušující týden vytrvalosti.

Pokračování Vesmírný kalendář 2021 pro CNET Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete si ji dokonce přidat do své Kalendář Google.

READ  Téměř neviditelná galaxie zpochybňuje paradigma temné hmoty

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *