Vzorek asteroidu NASA OSIRIS-REx se vrací na Zemi: Živé aktualizace

Vzorek asteroidu NASA OSIRIS-REx se vrací na Zemi: Živé aktualizace

Osvěžuje

OSIRIS-REx provede poslední manévr před dodáním vzorku 24. září

Sonda OSIRIS-REx NASA je na dobré cestě ke svému historickému doručení.

Kosmická loď provedla v neděli (17. září) závěrečný manévr korekce kurzu v rámci přípravy na návrat svého vzorku asteroidu 24. září sem na Zemi. Sonda je v současné době asi 1,8 milionu mil (2,8 milionu kilometrů) daleko a uhání k Zemi rychlostí 14 000 mil za hodinu (zhruba 23 000 kilometrů za hodinu).

Když v neděli (24. září) dosáhne asi 63 000 mil (102 000 kilometrů) nad Zemí, pošle kapsli obsahující vzorky z asteroidu Bennu do cílové oblasti 36 mil x 8,5 mil v poušti Utah, kde týmy bude… NASA a americká armáda jsou v pohotovosti, aby to obnovily.

Příbuzný: Asteroidová sonda OSIRIS-REx provádí poslední manévr před doručením vzorku 24. září

Kolik materiálu asteroidu je v OSIRIS-REx?

Přistávací kapsle OSIRIS-REx by měla přistát na Zemi v neděli (24. září) pod padáky v poušti Utah.

Uvnitř je skutečně vzácný vzorek: Kosmická loď v říjnu 2020 vyzvedla materiál z blízkozemního asteroidu jménem Bennu o šířce 1 650 stop (500 metrů), který pravděpodobně obsahuje informace o historii sluneční soustavy. Ale kolik je tam materiálu?

Přečtěte si více: Kolik materiálu asteroidů doručí sonda NASA OSIRIS-REx na Zemi tento víkend?

Zde je návod, jak asteroid Bennu překvapil rover NASA OSIRIS-REx

Přistání kosmické lodi OSIRIS-REx na asteroidu Bennu nakoplo masivní stěnu trosek. (Obrazový kredit: NASA Goddard Space Flight Center / CI Lab / Jonathan North)

Když sonda NASA OSIRIS-REx v roce 2018 dorazila k asteroidu Bennu, nevypadalo to, jako by plánovači misí představovali.

„Opravdu jsem si myslel, že bychom tam mohli mít potíže,“ řekl pro Space.com Dante Lauretta, hlavní vědec mise. Protože povrch asteroidu vypadal velmi jinak, než si tým OSIRIS-REx myslel, musela být kosmická loď přeprogramována, aby mohla přistát na Bennuově volném a nebezpečném povrchu.

READ  Kvantový fázový přechod detekován v globálním měřítku hluboko na Zemi

Ale Bennu měl pro kosmickou loď ještě další překvapení, když přistála, aby odebrala vzorek. Přečtěte si o tom, jak asteroid Bennu překvapil kosmickou loď NASA OSIRIS-REx a málem ji cestou zabil, v našem článku zde, když odpočítáváme, kdy kosmická loď OSIRIS-REx v neděli 24. září shodí tento náklad na Zemi.

Příbuzný: Jak asteroid Bennu překvapil kosmickou loď NASA OSIRIS-REx a málem ji cestou zabil

OSIRIS-REx týden po návratu vzorku asteroidu

Tento diagram NASA ukazuje, jak se kapsle OSIRIS-REx vrátí na Zemi 24. září v průběhu 4 hodin. (Obrazový kredit: NASA)

NASA je pouhý týden od epického přistání návratové kapsle vzorku asteroidu OSIRIS-REx naplněné kousky asteroidu Bennu. Přistání, které je na cestě k 24. září 2023, bude znamenat konec sedmileté primární mise OSIRIS-REx, která začala startem v roce 2016 a odběrem vzorků na Bennu v říjnu 2020.

Vědci jsou nadšení, ale také nervózní, když se připravují na návrat OSIRIS-REx na Zemi. Kosmická loď narazí do zemské atmosféry, chráněná tepelným štítem, a dosáhne rychlosti 27 000 mph, než rozmístí hlavní a padáky, aby se zpomalila na lépe zvládnutelnou rychlost 10 mph.

Zatímco se NASA připravuje na přistání OSIRIS-REx, podívejte se na naše nejnovější zpravodajství níže a zůstaňte naladěni na denní aktualizace vedoucí k samotnému přistání!

Asteroidová sonda OSIRIS-REx míří k Zemi, aby vzorek doručila 24. září
Sonda OSIRIS-REx NASA se vydala na cestu k Zemi odpálením trysky 10. září, dva týdny před doručením vysoce očekávaného vzorku asteroidu.

Mise OSIRIS-REx NASA téměř utichla, pak zasáhl kytarista Queen Brian May
O konečný úspěch mise se částečně zasloužil kytarista Queen Brian May, který pečlivě vytvořil 3D snímky hromady sutin, aby pomohl vedoucím mise určit bezpečná místa přistání.

READ  Nová studie zjistila, že čmeláci mohou mít svou vlastní kulturu

NASA provádí zásadní pádový test předtím, než 24. září dorazí vzorek asteroidu OSIRIS-REx
Tým OSIRIS-REx provedl ve středu (30. srpna) zásadní pádový test, při kterém procvičoval, co udělají, až se skutečný vzorek asteroidu mise vrátí domů 24. září.

Vědecký šéf OSIRIS-REx odhaluje první mise NASA pro vzorkování asteroidů téměř neuspěla (Exkluzivní rozhovor)
Dante Lauretta, hlavní vědec mise NASA OSIRIS-REx, hovoří o nečekaných výzvách prvního pokusu NASA o vzorkování asteroidů v exkluzivním rozhovoru.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *