Závodní chodec Kenny zajel na cestě za bronzem v České republice druhý nejrychlejší irský čas na 20 km

Olympijský chodec David Kenny získal minulou sobotu na atletickém mistrovství světa na 20 km v Podabre v České republice bronzovou medaili.

Farnfor Maine Valley Athlete, který reprezentoval Irsko na Tour, odstartoval skvěle a skončil čtvrtý po celou dobu závodu, skončil třetí na stupních vítězů, než skončil třetí. Kennyho čas byl 1:19:44 jeho nejrychlejším časem na této vzdálenosti, čímž ubral neuvěřitelné tři minuty nad jeho předchozí osobní maximum, které zaznamenal loni.

Po 1:19:22 Roberta Heferna má nyní Kenny druhý nejrychlejší čas od irského atleta. Výkon muže Kerryho lze vidět v kontextu vítězství na olympijských hrách v roce 2021 ve velmi odlišné situaci za 1 hodinu 21 minut.

Kennyho sobotní čas v Bodepray zaostal o 50 sekund za brazilským vítězem Gio Bonfimem, ale za stříbrným Perseusem Karlstromem ze Švédska o dvě sekundy.

Kennyho čas se kvalifikuje na mistrovství světa v americkém Oregonu a na mistrovství Evropy v Mnichově.

READ  Český velvyslanec otevírá v UENR globální výzkumnou stanici pro monitorování skleníkových plynů