Vyšla nová kniha o vztazích Česko-PH

Vyšla nová kniha o vztazích Česko-PH

Velvyslanectví České republiky uvedlo 17. května v Raffles Makati knihu o česko-filipínských kulturních a diplomatických vztazích – první svého druhu o bohatém kulturním a historickém dědictví sdíleném mezi Českou republikou a Filipínami.

Kniha o kulturních a diplomatických vztazích je oslavována jako první svého druhu a je svědectvím vyvíjejících se vztahů trvajících pět desetiletí.

Zahájení vedla česká velvyslankyně Jana Cedyva a zúčastnili se jej vysocí vládní úředníci, velvyslanci, diplomaté a další partneři velvyslanectví.

Velvyslanec Sediva ve svém úvodním slovu poděkoval filipínským a českým spisovatelům, kteří se podělili o svůj čas a úsilí „připomenout si dlouholeté přátelství mezi našimi zeměmi prostřednictvím knižního projektu“.

„Tato kniha nás zve znovu prožít společnou historii mezi Českou republikou a Filipínami a představit si naši společnou budoucnost,“ dodala velvyslankyně Šedivá. Kniha s názvem „Kaibigan —Prátelé: Česko-Filipínský kulturní a diplomatický dialog“ je výsledkem spolupráce českých zemí. a filipínští spisovatelé a učenci, kteří rozsáhle psali o česko-filipínských vztazích.

Velvyslankyně Jana Šediva (třetí zleva) předsedá křtu knihy ‚Kaibigan – Přátelé: Česko-filipínský kulturní a diplomatický dialog‘. S ním jsou (zleva) náměstek ministra Reynaldo Mapaku, Ambeth Ocampo, Dalibor Mika, ředitel DFA Juan Paolo Alix, Ryan Palat a Emmanuel Erez Jr.

Spolupracovali na ní Ij Ramos, historik a profesor Ateneo de Manila University a oceňovaný knižní designér, a Dalibor Mika, viceprezident Velvyslanectví České republiky. Ocampo, jeden z autorů knihy, řekl: Práce na knižním projektu na vrcholu pandemie je vzrušující počin a doufáme, že Češi a Filipínci budou „vzpomínat a oslavovat přátelství mezi Českou republikou a Filipínami“.

Mezitím Micah ve své závěrečné řeči poděkoval filipínským spisovatelům za jejich neocenitelné příspěvky k iniciativě a velvyslanci Sedivovi za umožnění knižního projektu.

Kniha, která je cenným přírůstkem do bohatého repozitáře kulturních publikací velvyslanectví, zachycuje dlouholetý vztah mezi Českou republikou a Filipínami – od návštěvy jezuitského misionáře a taxonoma George Josepha Kamala až po celoživotní přátelství mezi Ferdinandem Blumenriedem a Josém. Rizal se také kultivoval a odrážel v silných mezilidských vazbách mezi oběma zeměmi.


Zahájení se časově shodovalo s 50. výročím navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi letos v říjnu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *