Pixely mohou s Androidem 12 získat výhodu automatického otáčení podle obličeje

Se spuštěním Android 12 Developer Preview Zdánlivě za rohemVe skutečnosti jsme se dozvěděli, že telefony Pixel mohou získat novou možnost automatického otáčení podle obličeje.

Na dnešních telefonech Pixel a obecně na zařízeních Android můžete otočit orientaci obrazovky tak, aby odpovídala orientaci vašeho zařízení. Můžete například procházet YouTube v režimu na výšku a poté video zvětšit otočením zařízení na jednu nebo druhou stranu.

S tímto experimentem však existuje zajímavý problém, nebo si ho můžete představit jako nesoulad mezi tím, co telefony očekávají, a tím, jak se lidé chovají. Mnoho z nás má ve zvyku používat své telefony v posteli – navzdory snahám společnosti Google Digital Wellbeing. A pokud to děláte, když ležíte na boku, pak obě vaše hlavy A Váš telefon se otočí na stranu.

Díky funkci automatického otáčení, která dnes funguje, přejde váš telefon do režimu na šířku, kde chcete, aby zůstal v režimu na výšku pro snazší čtení. S Android Pie získaly telefony užitečné tlačítko pro otočení obrazovky, která se objeví, když otočíte telefon do strany a vypnete automatické otáčení. Ti, kteří používají svůj telefon vleže na boku, pravděpodobně vypnou automatické otáčení a jednoduše použijí toto tlačítko, když potřebují otočit obrazovku.

Podle informací, které si prohlížel 9to5GoogleAndroid 12 je nastaven tak, aby telefonům Pixel přinesl volitelnou verzi automatického otáčení podle obličeje. Telefon v zásadě pomocí přední kamery zkontroluje, zda se někdo dívá na obrazovku, a pokud ano, jak je otočena jeho hlava.

Je možné, že za touto technologií stojí zjednodušená verze schopností rozpoznávání obličeje aplikací, jako jsou Snapchat a Google Duo. Z důvodu zjevného soukromí bude toto plně kamerové skenování probíhat ve vašem zařízení a nikde nebude ukládat ani odesílat vaše fotografie.

READ  Porty Native Kingdom Hearts Switch jsou stále možné

Tato tváří založená verze automatického otáčení se pravděpodobně spustí jako širší funkce systému Android 12, ale zatím si myslíme, že bude exkluzivní pro telefony Pixel, alespoň v krátkodobém horizontu. Spíše jako já Stalo se to předtím S funkcemi objevenými v novějších verzích Androidu by automatické otáčení podle obličeje mohlo přijít jako součást Drop Feature Drop.

Dylan Russell Přispějte k tomuto článku

Další informace o Androidu 12:

FTC: K výdělku používáme přidružené odkazy. Více.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube, kde najdete další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *