Vyřazení Ranty do Chicaga prodloužilo sérii vítězství Caroliny na devět | sportovní

Vyřazení Ranty do Chicaga prodloužilo sérii vítězství Caroliny na devět |  sportovní

Carolina Hurricanes zaznamenali deváté vítězství v řadě, když v úterý 27. prosince porazili Chicago Blackhawks v PNC Areně.

Brankář Ante Ranta zaznamenal svůj 16. shutout v kariéře v thrilleru 3:0 pro Carolinu, který odlehčil ofenzivě Chicaga. Hurricanes (23-6-6) vyslali 49 střel na branku, aby svou 14bodovou sérii zvýšili na 15 s dominantní výhrou nad Blackhawks (8-21-4).

„[Like] „Všechny týmy v lize jsme měli třídenní pauzu,“ řekl centr Martin Nečas. „Samozřejmě, není to opravdu zábavné hrát po třech dnech volna, ale bylo hezké na chvíli opustit hokej, přemýšlet o jiných věcech a být s rodinou. Bylo důležité se vrátit – byl to dobrý začátek, to byla skvělá, byla to dobrá hra.“ „.

Carolina ovládla první poločas díky ofenzivě Charge v čele s Nekasem, který vstřelil první gól Hurricanes večera. Třiadvacetiletý hráč si většinu svého působení na ledě vedl po boku pravého křídla Andrije Svčennikova.

O něco málo přes pět minut později zvýšil náskok Caroliny na 2:0 pravý křídelník Jesper Fast. S pomocí dynamického obranného dua Brady Skegee a Brett Pesci dal Fastův gól na začátku zápasu Hurricanes další impuls, ačkoli svůj třetí a poslední touchdown vstřelili až ve třetí třetině.

„Skvělý začátek – to je to, co pro nás udrželo hru v dobré kondici,“ řekl trenér Rod Brind’Amore. „Během té vteřiny je těžké získat nějaký rytmus a třetí byla opravdu dobrá.“

Zásluhu na tom má brankář Chicaga Petr Mrázek – český gólman vychytal 46 ze 49 střel na branku, jeden z nejlepších pokusů Karoliny v této sezóně.

READ  Skotské fámy: Celtic, Rangers, Leicester, Edward, Agger. Griffiths, Aberdeen, Dundee United, Ryan, Parisic, Leeds, Brighton, Hilde

Nakonec to byl Jordan Martinock, levé křídlo a oblíbenec publika, kdo zvýšil Hurricanes na 3:0. Martinok, který zažívá boom na ledě od umístění na waivers 7. října, využil jedinečnou příležitost znovu předat Mrázka a upevnit domácí výhru Caroliny.

Touto hrou se Hurricanes posunuli na devítizápasovou vítěznou sérii, čímž vyrovnali svůj franšízový rekord a označili jednu ze svých nejlepších dvacítek k dnešnímu dni. Pokud se Carolina příští pátek postaví, aby porazila Floridu Panthers, může se Brind’Amourův talentovaný kádr oficiálně pochlubit dalším rekordem.

„Opravdu se neohlížíme zpět [us]řekl Brind’Amour. „Ať jsem vyhrál… osm, devět v řadě nebo osm prohrál – co jsi pro mě dnes udělal? Důležité je, co je přímo před tebou.“

Hurricanes se vrátí do arény PNC v pátek 30. prosince k odvetě proti Florida Panthers. Puk drop byl nastaven na 19:00