Velvyslanec vyzdvihuje obrovský potenciál pro posílení vztahů mezi Vietnamem a Českou republikou

Velvyslanec vyzdvihuje obrovský potenciál pro posílení vztahů mezi Vietnamem a Českou republikou

Velvyslanec Nahm při nedávné zdvořilostní návštěvě u předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Markéty Pekařové Adamové poděkoval Radě a jejímu předsedovi za podporu úsilí o prohlubování vzájemných vztahů.

Požádal Českou komoru a Adamovou, aby naléhaly na Evropskou radu (EK), aby při nejbližší příležitosti odstranila varování „žlutou kartou“ uvalené na vietnamské mořské plody a podpořilo tak udržitelný rozvoj odvětví.

Diplomat také vyjádřil naději, že Adamová podpoří vznik vietnamského kulturního centra v Praze a zároveň bude nadále poskytovat příznivé podmínky pro Vietnamce. To jim umožní lépe se začlenit do hostitelské společnosti a zároveň si udržet roli mostu k upevnění přátelství mezi národem a Českou republikou.

V reakci na to Adamová ocenila tradiční přátelství a komplexní kooperativní vztahy existující mezi oběma zeměmi, včetně silných parlamentních vazeb, a dodala, že posílené výměny delegací na vysoké úrovni podtrhují jejich politické odhodlání a snahu zlepšit bilaterální vztahy. Na novou úroveň.

Řekla, že pro obě země stále existuje široký prostor pro posílení spolupráce v oblasti hospodářství, obchodu, investic, kultury a cestovního ruchu, a vyjádřila naději na brzké otevření přímé letecké linky jako součást úsilí o posílení dvoustranného obchodu, investic a cestovního ruchu. spolupráce. Výměny mezi lidmi.

Ocenila také příspěvek vietnamské komunity k místnímu sociálnímu a ekonomickému rozvoji a zdůraznila, že český parlament, vláda a český lid jsou hrdí na usnesení, které uznává vietnamskou komunitu jako etnickou menšinu ve středoevropské zemi. .

Na základě zdravých politických vztahů jsem navrhl, aby obě země posílily parlamentní diplomatickou spolupráci, zejména posílily mechanismy a dialogy mezi výbory a parlamentními skupinami přátelství, a aby spolupracovaly na vzájemné podpoře na regionálních a mezinárodních fórech. Jako je Meziparlamentní unie (IPU) a Asijsko-evropské parlamentní partnerství (ASEP).

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *