Velitel letectva hledá strategické partnerství v České republice

Velitel letectva hledá strategické partnerství v České republice

Kingsley Newsay v Abuji

Náčelník štábu letectva (CAS) Hassan Abubakar o víkendu řekl, že posílení strategických partnerství s ostatními vzdušnými silami poskytlo cestu k trvalému a komplexnímu řešení výzev, kterým čelí výcvik pilotů.

Stalo se tak, když nálety zasáhly sedm nelegálních rafinerií v oblasti delty Nigeru.

Air Marshal Abubakar, jak poznamenal, uvedl, že nigerijské letectvo (NAF) je připraveno posílit strategické partnerství s Vzdušnými silami České republiky v oblastech transferu technologií, budování kapacit a výzkumu a vývoje.

Partnerství podle něj posílí kapacitu posádek údržby NAF provádět některé kritické úkoly údržby v zemi, čímž se sníží prostoje letadel a zároveň se zlepší letový provoz.

V prohlášení mluvčího nigerijského letectva, leteckého komodora Edwarda Kapkweta, se uvádí, že náčelník vzdušných sil promluvil, když se na okraj konference Future Air Force 2023 setkal s velitelem vzdušných sil České republiky generálmajorem Peterem Sebelkou. Koná se v Praze, Česká republika.
Abubakar rovněž usiloval o spolupráci a spolupráci českého letectva v oblasti boje proti terorismu, protipovstalectví a výcviku pilotů.

CAS uznal podporu, které se NAF od českého letectva dostalo od prvního nákupu letounů L-39 v roce 1986, a zároveň odhalil, že NAF i nadále udržuje silné vztahy s českým letectvem.

Připomněl, že NAF v minulosti spolupracovalo s českým letectvem při výcviku pilotů na leteckém simulátoru L-39Z, výškové komoře a prostorové dezorientaci pro několik pilotů NAF na různých základnách.

Sebelka v reakci poděkoval maršálovi Abubakarovi za udržení dlouhé historie vzájemných vztahů mezi NAF a AČR a ujistil ho o podpoře AČR v oblastech pořizování, údržby a provozu bezpilotních letounů. a výcvik speciálních sil NAF.

Mezitím nálety nigerijského letectva zasáhly sedm nelegálních rafinerií v oblasti delty Nigeru.

V prohlášení vydaném ústředím NAF v Abuji Delta zintenzivnila své úsilí odepřít zlodějům ropy a provozovatelům nelegálních ropných rafinerií možnost provozovat nelegální ropné rafinerie na úkor životního prostředí prostřednictvím operace Bezpečná operace.

READ  Swiatek vede polského Billyho Jean Kinga do finále poháru; Předčí české Brity

Uvedla, že letecké útoky na kanál Cawthorne a Bille, které se nacházejí v oblasti místní správy Degema ve státě Rivers, se ukázaly jako úspěšné, protože bylo identifikováno a zničeno sedm nelegálních rafinerií.

„V kanále Cawthorn byly dne 15. září 2023 pozorovány 4 aktivní nelegální rafinerie s vybagrovanými nádržemi a povrchovými skladovacími nádržemi, u nichž bylo podezření, že obsahují nelegální rafinované produkty. „Poté byly lokality zničeny. Dne 16. září 2023 byly provedeny podobné nálety v Pillay a v ranních hodinách 17. září 2023 tam byly zničeny tři nelegální ropné rafinerie, skladovací nádrže a zásobníky. Na jednom místě byla loď z Cotonou podezřelá z čerpání ropy z průtokové stanice zapojena a zničena mnoha způsoby,“ uvedlo.

Zpráva uvádí, že v posledních dvou měsících byly kanály Kawthorne a Bille zodpovědné za většinu krádeží ropy a nezákonné rafinace ropy ve státě Rivers. „Během tohoto období bylo 30 nelegálních ropných rafinerií v těchto dvou lokalitách zničeno pozemními, námořními a vzdušnými složkami operace Delta Safe.

„Tyto snahy budou na těchto místech i jinde pokračovat, dokud zloději ropy a jejich komplicové nepřestanou od svých nezákonných aktivit,“ uvedlo.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *