Úředník říká, že Starlink by mohl působit v Gaze, pokud Izrael převezme kontrolu nad satelity

Úředník říká, že Starlink by mohl působit v Gaze, pokud Izrael převezme kontrolu nad satelity

Miliardář a šéf sociální sítě X Elon Musk cestoval do Izraele během příměří mezi Izraelem a Hamasem. Musk by měl mluvit s izraelským prezidentem Isaacem Herzogem o boji proti online antisemitismu.
Amos Ben Gershom Bulletin (GPO) prostřednictvím Getty Images

  • Izraelský představitel uvedl, že Elon Musk souhlasil s podmínkami pro poskytování satelitů Starlink nad Gazou.
  • Úředník řekl, že Starlink nemůže operovat nad pásmem Gazy bez souhlasu Izraele.
  • Dohoda, kterou Musk nepotvrdil, přichází poté, co navštívil Izrael kvůli obvinění z antisemitismu.

Izraelští představitelé v pondělí oznámili, že Starlink může operovat nad Gazou, ale pouze pod podmínkou, že Izrael schválí satelity.

Izraelský ministr komunikací Shlomo Karhi řekl: „Elone Musku, blahopřeji vám k dosažení předběžné dohody s ministerstvem komunikací pod mým vedením.“ Publikováno na X. „V důsledku této důležité dohody mohou být satelitní jednotky Starlink provozovány v Izraeli pouze se souhlasem izraelského ministerstva komunikací, a to i v pásmu Gazy.“

Dohoda, kterou Musk nebo Starlink ještě musí potvrdit, by splnila miliardářovu nabídku poskytnout internet „mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím“ v Gaze poté, co Izrael během bombardování Pásma v reakci na říjnové přerušil komunikaci a přístup k internetu v této oblasti. 7 útok. Teroristické operace prováděné Hamásem.

Zástupci společnosti Starlink a izraelského ministerstva komunikací okamžitě nereagovali na žádosti o komentář od Business Insider.

Musk zpočátku čelil tvrdé kritice ze strany Izraele za nabídku poskytování internetového připojení přes Gazu, přičemž Karhay v té době prohlásil, že Hamas by toto spojení využil pro teroristické aktivity a že „Izrael použije všechny prostředky, které má k dispozici k boji“ proti této nabídce.

Po nabídce poskytnout Starlink v Gaze, stejně jako proti reakci Izraele, následovala zuřivá opozice vůči komentářům, které Musk pronesl na X, o nichž mnozí tvrdili, že jsou antisemitské.

READ  Ukrajina tvrdí, že Rusové zesílili své útoky na východě, ale na severu se stáhli

Musk reagoval na příspěvek na platformě, ve kterém řekl, že Židé prosazují „nenávist vůči bílým lidem“ a kritizoval politickou ideologii „západní židovské populace“.

Informoval dříve Business Insider Příspěvek narážel na konspirační teorii „Velké náhrady“, která tvrdí, že nebílí imigranti do západních zemí nahrazují bílé populace – teorie často citovaná proti liberálním proimigračním Židům.

„Řekl jsi skutečnou pravdu,“ Musk. Odpověděl K tomuto příspěvku.

Poté, co Musk v pondělí navštívil Izrael během čtyřdenní pauzy v izraelské bitvě proti Hamásu, Izrael oznámil dohodu Starlink – spolu s vlastními nepředvídatelnými událostmi na základě izraelského schválení zařízení. Musk se k tomuto oznámení zatím nevyjádřil.

Stále není jasné, kdy přesně mohou být služby Starlink dostupné v regionu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *