Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil Argentinu ve snaze získat podporu od rozvojových zemí

Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil Argentinu ve snaze získat podporu od rozvojových zemí

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vypověděl nadávky Dnes v neděli přijal nového argentinského prezidenta Javiera Mileyho.

Byla to první oficiální cesta ukrajinského vůdce do Latinské Ameriky, protože Kyjev pokračuje v získávání podpory z rozvojových zemí pro jeho 21 měsíců trvající bitvu proti invazním ruským silám.

Během Zelenského návštěvy v Buenos Aires jeho kancelář a Bílý dům oznámily, že v úterý odcestuje do Washingtonu na setkání s prezidentem Joem Bidenem.

Biden požádal Kongres o 110 miliard USD (61,4 miliardy USD) válečných finančních prostředků pro Ukrajinu a Izrael, spolu s dalšími prioritami národní bezpečnosti. Žádost je ale zachycena v debatě o imigrační politice USA a bezpečnosti hranic.

Zelenského úřad uvedl, že návštěva Washingtonu se zaměří na „zajištění jednoty Spojených států, Evropy a světa“ při podpoře Ukrajiny ve válce proti Rusku.

V Argentině přijala Miley Zelenského v prezidentském paláci po jeho inauguraci. Ti dva se dlouze objímali a vyměňovali si slova, a pak Miley, který řekl, že má v úmyslu konvertovat k judaismu, věnoval svému ukrajinskému protějšku menoru jako dárek. Očekává se, že později v neděli uspořádají delší individuální setkání.

Politik zvenčí, který kritizoval to, co popsal jako zakořeněnou úřední korupci v Argentině a slíbil vykořenění politického establishmentu, Miley kandidoval na prozápadní platformu zahraniční politiky a opakovaně vyjadřoval nedůvěru Moskvě a Pekingu.

Zelenskyj zavolal Mileymu krátce poté, co Argentinec minulý měsíc vyhrál volby, a poděkoval mu za jeho „jasnou podporu Ukrajině“. Kancelář Miley ve svém přečtení hovoru uvedla, že nabídl uspořádání summitu mezi Ukrajinou a zeměmi Latinské Ameriky, což je potenciální přínos pro měsíce trvající snahy Kyjeva posílit své vazby se zeměmi globálního Jihu.

Zelenskij a další vysocí ukrajinští představitelé opakovaně prezentovali válku Ukrajiny proti Rusku jako odpor proti koloniální agresi v naději na podporu asijských, afrických a latinskoamerických zemí, které se v minulosti snažily osvobodit od cizí nadvlády a někdy se obrátily na Moskvu. podporu proti tomu.. západní mocnosti.

READ  Nové Dillí dostalo na summitu G-20 nový obrat. A chudí města říkají, že byli jednoduše vyhlazeni

Zelenskyj využil cesty do Argentiny k setkání s vůdci mnoha rozvojových zemí. Setkal se s předsedou vlády západoafrické země zelená hlava, Ulises Correa e Silva, na cestě do Buenos Aires. Jednou v Argentině se Zelenskyj setkal odděleně s prezidenty Paraguaye, Ekvádoru a Uruguaye, uvedla jeho kancelář.

„Podpora a silný jednotný hlas latinskoamerických zemí, které stojí s ukrajinským lidem v boji za naši svobodu a demokracii, jsou pro nás nesmírně důležité,“ uvedl Zelenskyj v prohlášení.

Zelenského úřad uvedl, že měl také telefonický rozhovor s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, kde diskutovali „o podrobnostech nadcházejícího obranného balíčku od Francouzské republiky, který výrazně posílí palebnou sílu Ukrajiny, a o aktuálních potřebách zbraní v naší zemi“.

V dalším vývoji:

– Ruské bombardování za posledních 24 hodin vedlo ke smrti dvou starších žen a zranění dalších civilistů v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, řekl v neděli ráno místní guvernér Oleh Sinyhopov. V aktualizaci aplikace Telegram Sinyhopov uvedl, že obě ženy byly zabity při stejném útoku na východě provincie, jejíž části leží poblíž frontové linie a v posledních týdnech byly svědky těžkých bojů.

V Chersonské oblasti na jihu země ruské bombardování v sobotu a v noci zabilo jednoho civilistu a zranilo čtyři další, řekl v neděli v Telegramu místní guvernér Oleksandr Prokudin.

___

Sledujte zpravodajství AP o válce na Ukrajině: https://apnews.com/hub/russia-ukraine

___

Přispěla spisovatelka Associated Press Deborah Ray v Buenos Aires.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *