Kometa Leonard je právě teď nejblíže Zemi. Zde je návod, jak to zjistit.

Kometa Leonard je právě teď nejblíže Zemi.  Zde je návod, jak to zjistit.

Kometa Leonard, nejjasnější kometa letošního roku, se dnes (12. prosince) nejvíce přiblížila k Zemi a měla by být viditelná dalekohledy a dalekohledy, pokud počasí dovolí.

Oficiálně známý jako Comet C / 2021 A1 (Leonard), Kometa Leonard V lednu ji objevil astronom Gregory J. Leonard z Infračervené observatoře Mount Lemon v Arizoně. V neděli Země urazila vzdálenost 21 milionů mil (34 milionů km), ale stále není viditelná pouhým okem. Podle EarthSky.org.

Kometa Leonard je kometa, která se pro pozorovatele hvězd stane jednou za život, které trvá asi 80 000 let, než oběhne Slunce. Pokud hledáte dalekohled, abyste viděli planety na obloze, podívejte se na našeho průvodce Nejlepší nabídky dalekohledů a nejlepší nabídky dalekohledů Momentálně dostupný. pro nás Nejlepší fotoaparáty pro astrofotografii A Nejlepší objektivy pro astrofotografii Může vám také pomoci vybrat nejlepší zobrazovací zařízení pro pozorování další komety.

Chcete vidět kometu Leonard? Zde jsou doporučení pro dalekohledy a dalekohledy

Tato mapa oblohy NASA ukazuje polohu komety Leonard na noční obloze od 14. prosince do 25. prosince 2021. (Obrazový kredit: NASA/JPL-Caltech)

V neděli (dnes v noci) lze kometu Leonard nalézt asi 30 minut po západu slunce nad západním obzorem, Podle manuálu NASA. Budete ji moci znovu hledat v pondělí (13. prosince), kdy kometa vystoupí nad východní obzor v 6:37 SEČ, pouhých 12 minut poté, co se rozednívá soumrak.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *