Česká republika hledá u pacientů s COVID pomoc z jiných zemí | Zprávy o virové infekci Corona

Země byla v posledních týdnech globálně těžce zasažena, protože mnoho regionálních nemocnic muselo přemístit své pacienty.

Česká republika požádala Německo, Švýcarsko a Polsko, aby přijaly desítky pacientů s COVID-19, protože stav vlastních nemocnic dosáhl podle pražského ministerstva zdravotnictví kritické fáze.

Mnoho regionálních nemocnic, které byly ohromeny přílivem pacientů s koronovým virem, se muselo přemístit a v některých případech je přepravit stovky kilometrů daleko, což v posledních týdnech ovlivnilo 10,7 milionu zemí po celém světě.

„Vysoký počet nově infikovaných pacientů zesílil tlak na zdravotní systém a zvyšuje se počet pacientů, kteří musí být přijati do nemocnice,“ uvedlo v pátek ministerstvo.

V pátek ráno bylo do nemocnice přijato 8153 vládních pacientů, z nichž 1735 podle ministerstva zdravotnictví potřebovalo intenzivní péči.

„V některých regionech ztratily nemocnice kapacitu a nemohou nadále poskytovat řádnou péči nebo přijímat nové pacienty bez pomoci druhých,“ uvedl ministr zdravotnictví John Platney.

V celostátním měřítku obdržela 13 procent celkové jednotky intenzivní péče, zatímco v hlavním městě Praze činila volná kapacita 5 procent.

Česká republika má v současnosti nejvíce nových epidemií v EU. Více než 800 lidí na 100 000 lidí bylo za posledních sedm dní infikováno koronovým virem.

Sousední Slovensko tento týden přeneslo své první pacienty s koronovým virem do zámoří.

Členové zdravotnického personálu měli před ošetřením pacientů na oddělení s koronovými viry v Krajské nemocnici Milada Bolsla v České republice svůj ochranný oděv. [David W Cerny/Reuters]

Vláda mezitím zavedla v rámci boje proti koronovému viru izolovaný bonusový poplatek.

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal zákon, podle něhož by zaměstnanci dostávali až 14 eur (70 16,70) denně, pokud by byli v izolaci oficiálně nařízené úřady.

V případě nemoci bude plat pokračovat a navíc bude vypláceno 60 procent z příjmu.

Podle vlády mnoho obětí nezveřejnilo jména lidí, které kontaktovali, protože se obávali, že by způsobili finanční újmu přátelům a příbuzným.

Od vypuknutí epidemie došlo v zemi k téměř 1,3 milionu infekcí a 21 325 úmrtím na koronový virus.

READ  Indická víza pro občany Belgie, Ománu, Japonska a Česka

Nákazlivější varianta koronového viru, poprvé objevená ve Velké Británii, se postupně šíří po celé zemi a stává se dominantní formou viru.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *