Ukrajinský ministr zahraničí Kuleba v pondělí navštíví Českou republiku – Brněnský deník

Ukrajinský ministr zahraničí Kuleba v pondělí navštíví Českou republiku – Brněnský deník

Lipavsky a Kuleba (na snímku z října 2022) budou diskutovat o pokračující podpoře České republiky Ukrajině. Kredit: Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny.

PRAHA 26. srpna (ČTK) – Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v pondělí přicestoval do České republiky, aby se setkal se svým českým protějškem Janem Lipavským a promluvil na výročním setkání českých velvyslanců v sídle ministerstva zahraničí v pražském Černínském paláci. ČTK to včera řeklo české ministerstvo zahraničí.

Na bilaterálním jednání budou ministři Lipavskij (Piráti) a Kuleba diskutovat o pokračující podpoře ČR Ukrajině, která se od loňského února brání ruské agresi, a o česko-ukrajinské spolupráci včetně přípravy fóra pro Ukrajinu. Parlamentní summit Mezinárodní krymské platformy v České republice v říjnu.

Setkání se zaměří také na mezinárodní podporu mírového plánu Ukrajiny na mezinárodní úrovni a na vyhlídky Ukrajiny na evropskou integraci.

Server iRozhlas Českého rozhlasu uvedl, že ministři zahraničí ČR a Ukrajiny budou jednat o únosech ukrajinských dětí ruskými vojáky a pokračující integraci ukrajinských uprchlíků v ČR.

Server dodal, že se může jednat i o uvolněném postu velvyslance Ukrajiny v ČR.

Ministr vnitra Vit Ragusan (STAN) v nedělní debatě na CNN Prima News řekl, že doufá, že nový velvyslanec České republiky na Ukrajině nastoupí do funkce během týdnů.

Post je více než rok neobsazený poté, co byl na post náměstka ministra zahraničí převeden poslední ukrajinský velvyslanec v Praze Jevan Perebinis.

Ragusan uvedl, že Lipavskij několikrát psal svému kolegovi Kulebovi a naléhal na Ukrajinu, aby situaci rychle vyřešila. „Tutéž informaci jsem sdělil prostřednictvím prezidenta Petera Powella. Věříme, že reakce ukrajinské strany bude vycházet z týdnů nebo měsíců,“ řekl v neděli Ragusan.

Kuleba se koncem srpna loňského roku zúčastnil neformálního jednání ministrů zahraničí EU v ČR. Setkal se s předsedy obou komor Parlamentu ČR a navštívil konferenci Forum 2000.

READ  Komediální a historické seriály, které ovládnou české televizní trendy v roce 2021 - Brno Daily

hol/dr/pvr


https://brnodaily.com/2023/08/26/news/politics/ukrainian-foreign-minister-kuleba-to-visit-czech-republic-on-monday/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/08/lipo-And-kulebA-credit-mfA.gov_.uA_-1024×681.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/08/lipo-And-kulebA-credit-mfA.gov_.uA_-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětPolitikaČeská republika, Lipovský, Politika, UkrajinaLipavsky a Kuleba (na snímku z října 2022) budou diskutovat o pokračující podpoře České republiky Ukrajině. Kredit: Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny. Praha 26. srpna (ČTK) – Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v pondělí přicestoval do České republiky, aby se setkal se svým českým protějškem Janem Lipavským.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *