Učitelé v San Francisku a pracovníci obchodů s potravinami, kteří nyní mají nárok na vakcínu, si možná budou muset počkat týdny

I když se přestěhujete do San Franciska Rozšíření způsobilosti pro vakcíny Od středy do 168 000 učitelů, pracovníků s potravinami a pohotovostních pracovníků, kteří žijí nebo pracují ve městě, někteří možná zjistí, že nemohou dostat svoji první dávku po dobu dalších dvou nebo tří týdnů.

Je to proto, že San Francisco, stejně jako mnoho zdravotnických oddělení a poskytovatelů služeb v celém státě, upřednostňuje dávky druhé dávky. To znamená, že dávají druhé očkování lidem, kteří dostali první očkování před několika týdny, a odkládají schůzky s prvními injekcemi, dokud nedostanou více očkování. Obě vakcíny, které jsou v současné době k dispozici ve Spojených státech a které vyrábějí společnosti Pfizer a Moderna, jsou podávány ve dvou dávkách v intervalu 21 nebo 28 dnů.

Podle ministerstva veřejného zdraví má přibližně 91 000 obyvatel San Franciska dostat druhou dávku během dvou až tří týdnů. San Francisco předpovídá, že v příštích dvou týdnech se počet schůzek s první dávkou významně sníží ve srovnání s předchozími dvěma týdny.

Rozsáhlé očkovací weby, které dostávají zásoby vakcín od regionálních poskytovatelů zdravotní péče, rovněž odkládají data první dávky, dokud nedostanou nový příliv vakcíny. Mluvčí UCSF Christine Pole uvedla, že očkovací místo City College, provozované San Franciskem a Kalifornskou univerzitou v San Francisku, tento týden, s výjimkou čtvrtku, provádí pouze druhé dávky. Příští týden bude mít pouze pouze druhé dávky, pokud UCSF nedostane další vakcínu.

Sutter Health kvůli nedostatku vakcín pozastavuje data první dávky na všech devíti rozsáhlých vakcinačních místech v severní Kalifornii, včetně trhu SF společnosti Bayview. Mluvčí Sutter Monique Pinkley Smith uvedla, že schůzky znovu otevře, „jakmile budeme mít k dispozici více vakcín“.

READ  NASA se obává, že Voyager 1 vysílá nesrozumitelný kód

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *