Studie: COVID-19 je smrtelnější a způsobuje vážnější onemocnění než chřipka

Bývalý generální ředitel ministerstva zdravotnictví profesor Yoram Las ohromil veřejnost, když v březnu 2020 uvedl, že COVID-19 „je chřipka s vynikajícími vztahy s veřejností“ a vyjádřil Námitky proti hygienickým předpisům Vláda ukládá ke snížení míry infekce. Nyní se zdá, že vědci z Bostonského zdravotnického centra Beth Israel Deaconess (BIDMC) v Bostonu zjistili, že Las se mýlil, protože virus byl šestkrát smrtelnější než chřipka.
Studie porovnávala 1052 pacientů s chřipkou a 582 pacientů s COVID-19 a zjistila, že v průměru by více lidí potřebovalo nemocniční péči, pokud by se nakazili novým koronavirem (582) ve srovnání s pacienty s chřipkou (210). Přibližně 30% pacientů s COVID-19 vyžaduje mechanickou ventilaci, zatímco pouze 8% pacientů s chřipkou vyžaduje takovou léčbu. Počet obětí u lidí trpících novým virem Corona byl 20%, což je mnohem více než 3% úmrtnost u osob s chřipkou.
Navíc pacienti s COVID-19 byli v průměru menší než pacienti s chřipkou – a když vyžadovali mechanickou ventilaci, měli tendenci zůstat v péči déle – průměrně dva týdny ve srovnání se třemi dny, novinky-medical .net zmínil Pátek. Pacienti s COVID také hlásili méně již existujících případů, které by vyžadovaly tak intenzivní formu intervence.
Dr. Michael Donino, jeden z autorů článku, napsal, že téměř všechna úmrtí na COVID-19 (98%) byla přímým nebo nepřímým důsledkem nového koronaviru. Zdůraznil, že to znamená, že lidé umírají na COVID-19, ne když jsou nakaženi. To je zásadní, protože mnoho lidí online a v protestech tvrdilo, že míra úmrtnosti je „vymýšlena“ a že nemocnice jsou podporovány v hlášení nepravdivých údajů. A mylná představa, že COVID-19 není ve skutečnosti příčinou smrti, se objevila ve zprávě vydané Centers for Disease Control and Prevention (CDC) v září, která uvádí, že 6% úmrtí na COVID-19 uvádí COVID-19 jako přímá a jediná příčina. Midaat Science vypíchnut.

READ  Lékaři varují před možnou dvojitou pandemií chřipky a COVID-19

Autoři studie také poznamenali, že bez opatření pro sociální distancování a nošení masky byla míra úmrtnosti z COVID-19 mnohem vyšší než to, co ukázala jejich studie.

Studie byla původně Publikováno V Journal of General Internal Medicine.

S výjimkou malé skupiny Izraelců, kteří přijali konspirační teorie o COVID-19, většina Izraelců Lasovy teorie odmítla.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.