Satelitní snímky NASA odhalily na obloze nad východním pobřežím Ruska něco zvláštního

Satelitní snímky NASA odhalily na obloze nad východním pobřežím Ruska něco zvláštního

Satelitní snímky NASA pořízené koncem loňského roku zachytily podivnou událost na obloze u pobřeží východního Ruska, která se shodovala s „neobvykle nízkým“ poklesem teploty, uvedla agentura v nedávném online příspěvku.

Série podivných paralelních linií, které byly zachyceny přístrojem Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) na satelitu NASA Terra, se tvoří v oblačnosti východně od ostrova Sachalin, největšího ruského ostrova, který odděluje Okhotské moře na východ od… moře. Japonské moře, které se nachází na jihozápadě.

O velikosti školního autobusu Terra Satelit, vypuštěný v roce 1999, studuje klima Země prostřednictvím spojení mezi atmosférou a sadou planetárních prvků, které zahrnují pevninu a moře. Terra vybavená pěti přístroji schopnými měřit různé rysy Země shromažďuje data, která vědcům pomáhají měřit dopad lidské činnosti na naši planetu a také to, jak přírodní katastrofy ovlivňují centra lidské populace a ekosystémy.

Přes čočku oka kamery je možné vidět Modis Zařízení vizualizuje každý bod na Zemi každý den nebo dva ze své pozice na oběžné dráze a zaznamenává to, co pozoruje, ve 36 spektrálních pásmech, díky čemuž je nejkomplexnější ze všech senzorů na palubě satelitu Terra a sleduje největší sbírku vitálních funkcí naší planety. .

28. prosince 2023 detekoval přístroj MODIS společnosti Terra podivnou formaci paralelních linií kupovitých mraků nad Ochotským mořem. Tyto neobvyklé, poutavé struktury mraků jsou fenoménem dobře známým atmosférickým vědcům.

Oblačné ulice
Nahoře: Oblačné ulice jsou viditelné v kupovitých oblacích u východního pobřeží Ruska 28. prosince 2023 (Poděkování: Michala Garrison/NASA Earth Observatory/EOSDIS LANCE/GIBS/Worldview).

Horizontální konvektivní válce, běžněji známé jako „Oblačné ulice„Tyto zvláštně tvarované struktury se tvoří v troposféře, když kapsy studeného suchého vzduchu pronikají přes teplé pobřežní vody, kde začnou nabírat vlhkost stoupající z moře. Kondenzací výsledné páry vznikají mraky, zatímco chladnější části okolní vzduchová jímka.“

Atmosféra nad východním pobřežím Ruska je ideální pro vznik takových útvarů, které se obvykle objevují ve stejném směru jako převládající větry. Nad Ochotským mořem byly mrazivé severozápadní větry ze Sibiře přirovnávány k „továrnaV důsledku tvorby ledu a mraků teploty na ostrově Sachalin v tomto ročním období často klesají na -6 °F (-21 °C).

READ  Země dokončí svou rotaci za méně než 24 hodin a na nejkratší den se znovu zhroutí

Na snímcích dostupných na stránce Earth Observatory NASA, stratosférické podmínky v Arktidě produkovaly mraky s úžasnými duhovými barvami.

„Tyto éterické polární stratosférické mraky se vyvíjejí za extrémně chladných podmínek a byly nedávno viditelné pro pozorovatele v nižších zeměpisných šířkách než obvykle,“ napsal Lindsay Dorman. V záznamu na stránkách Earth Observatory Popis jevu na satelitních snímcích NASA.


Vzhledem k tomu, že pandemie způsobuje nedostatek spermatu, nedostatek zákonů o dárcovství spermatu by mohl vést k dalším soudním sporům a soudním sporům.Vzhledem k tomu, že pandemie způsobuje nedostatek spermatu, nedostatek zákonů o dárcovství spermatu by mohl vést k dalším soudním sporům a soudním sporům.Satelitní snímky NASASatelitní snímky NASA
Data shromážděná Globálním modelovacím a asimilačním úřadem NASA (GMAO) předala to, co popsala jako „anomální“ nízké teploty, které se shodovaly s výskytem čar oblačnosti nad východním pobřežím Ruska v posledních týdnech (kredit: P. Newman (NASA), L. Light (SSAI)), S. Pawson (NASA).

V době, kdy se ulice mraků objevily u ruského pobřeží, se teploty stratosféry v Arktidě ochladily velmi nízko (viz výše), podle datových modelů zveřejněných agenturou Global Modeling and Assimilation Office (GMAO) vesmírné agentury.

Na podporu mise NASA pro vědu o Zemi poskytuje GMAO modelování a asimilaci dat, které pomáhají zlepšit informace získané ze satelitních snímků NASA a poskytují další analýzy a předpovědi o událostech vyskytujících se v atmosféře, stejně jako na souši a v oceánech.

Další informace o vytváření cloudových ulic Najdete ho zdeVíce informací o Global Modeling and Accommodation Office NASA naleznete na webových stránkách Webové stránky výzkumu GMAO.

Micah Hanks je šéfredaktor a spoluzakladatel The Debrief. Lze jej kontaktovat prostřednictvím e-mailu na adrese [email protected]. Sledujte jeho práci micahhanks.com A desátého: @mikahanks.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *