Sadiq Khan vyhrál potřetí volební období jako starosta Londýna, čímž završil silný výkon labouristů v anglických místních volbách

Sadiq Khan vyhrál potřetí volební období jako starosta Londýna, čímž završil silný výkon labouristů v anglických místních volbách

John Phillips/Stringer

Sadiq Khan byl poprvé zvolen starostou Londýna v roce 2016.CNN

Sadiq Khan vyhrál třetí volební období jako starosta Londýna, čímž završil kolo místních voleb po celé Anglii, které potvrdily politickou převahu labouristů a způsobily bídu britské konzervativní vládě.

Khan získal 43,7 % hlasů, čímž porazil svého konzervativního rivala Susan Hallovou asi o 11 procentních bodů, čímž rozšířil svou kontrolu nad hlavním městem, která začala v roce 2016.

Sleduje pruh napříč Anglií ve prospěch labouristů, kteří mají silnou pozici k tomu, aby ve všeobecných volbách v nadcházejících měsících převzali moc od premiéra Rishi Sunaka a konzervativců.

Konzervativní strana ve čtvrtek ztratila kontrolu nad 10 místními radami a téměř 500 zastupiteli a utrpěla volební porážku z rukou veřejnosti, kterou téměř každý – včetně členů strany – očekával.

Předseda labouristů Keir Starmer v sobotu novinářům řekl: „Je mi líto, je mi jedno, jakou politickou stranu podporujete, pokud opustíte svou zemi v horším stavu, než když jste ji o 14 let později našli, nezasloužíte si to. být v tom.“ Vláda ještě chvíli.

Je ale možné, že Sunak našel dost těsných úspěchů, aby ustál výzvu svému vedení, kterou rebelující konzervativci pohrozili v závislosti na výsledku čtvrtečních voleb.

Strana doufala, že si v sobotu udrží místo starosty West Midlands, který předtím zastával stejnou pozici v Tees Valley, což dalo stále více sužovanému Sunakovi něco, z čeho by mohl čerpat, protože se alespoň snaží sjednotit své zákonodárce ve Westminsteru.

Čtvrteční volby představují poslední zkušební fázi před všeobecnými volbami, které se musí konat do ledna. Sunak odolal výzvám k určení data tohoto hlasování a Labouristická strana vede v průzkumech veřejného mínění s velkým náskokem.

Starmerova opoziční strana získala kontrolu nad osmi radami a také ve čtvrtek dosáhla vítězství v doplňovacích volbách do Westminsteru v Blackpoolu.

READ  Spojené království varuje před vysoce důvěryhodnou teroristickou hrozbou na letišti v Kábulu

Výsledky potvrdily tradiční vyprávění z průzkumu veřejného mínění, že skupina je na cestě k získání moci, ačkoli labouristé nedokázali překonat burácející červenou vlnu, v kterou někteří ve straně doufali, protože neuspěli v některých z nejtěžších soutěží, kterým čelili.

Objevily se také náznaky, že nespokojenost s postojem strany k izraelské válce v Gaze poškodila labouristy mezi voliči v oblastech s velkou muslimskou populací. Zejména ztráta Oldham Council, města v severozápadní Anglii, kde muslimové tvoří asi čtvrtinu populace.

Yvette Cooperová, stínová ministryně vnitra labouristů, řekla BBC: „Uznáváme sílu pocitu, který existuje, a samozřejmě budeme pokračovat v práci jako v každém regionu po celé zemi, abychom v budoucnu znovu získali hlasy.“

Pokud bude jeho vítězství potvrzeno, Khan se stane prvním starostou Londýna, který bude vykonávat třetí funkční období od vytvoření funkce v roce 2000.

Město s devíti miliony obyvatel je více multikulturní, liberální a proevropské než Spojené království jako celek, což vede Khana k občasným střetům s po sobě jdoucími labouristickými vůdci, zejména v otázce Brexitu.

Upřednostnil politiku snižování emisí ve snaze zbavit se pověsti města jako hlavního znečišťovatele a během dlouhodobé kampaně se dostal do mezinárodních titulků. Obecná slina S bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem během jeho vlády.

Kritici však napadli Khanovy rekordy v trestné činnosti nožem a jeho nedávné rozšíření první zóny s nízkými emisemi na světě, která podle konzervativců tvrději zasáhne chudší rodiny mimo Londýn.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *