Průzkum toho, jak naše města nyní nenávidí bezdomovce

Průzkum toho, jak naše města nyní nenávidí bezdomovce

Snímek obrazovky: účinky viny

„Extraordinary Design“, také známý jako „Adversarial Architecture“, jsou názvy dané relativně nedávnému konceptu Strategie městského designu, která využívá prvky zastavěného prostředí k cílenému nasměrování nebo omezení chování. Konkrétně se zaměřuje na bezdomovce a mladé dospělé.

Už jste někdy viděli betonové zábradlí s malými kovovými hroty, aby se po něm děti neklouzaly? Toto je nepřátelské inženýrství. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se stále více zahradních laviček mění v podivné a nepohodlné tvary, plné područek a nepřirozených úhlů? Je to proto, že tato sedadla byla speciálně navržena tak, aby zabránila bezdomovcům, aby na nich spali, nebo aby se spotřebitelé pohybovali v prostoru navrženém tak, aby si vzali peníze, ale nenechali je odpočívat.

Obrázek pro článek s názvem Zkoumáme způsoby, jak naše města nenávidí mládež a  bezdomovec

Snímek obrazovky: účinky viny

Jemná, ale také neuvěřitelně ponurá součást moderního života, je velmi posedlý ovládáním prostor, které jsou často veřejné povahy (nádraží, parky). Na ně se zaměřuje tato stahovatelná a zážitková virtuální výstava Lois Brooks, tzv účinky viny.

„Udělejte si procházku první osobou po Monument to Guilt, krátkou výstavu, která zkoumá exkluzivní design,“ napsal Brooks o výstavě. „Naučte se základní principy této škodlivé praxe, přehodnoťte věci, které vidíte každý den, a nechte pocit viny na chvíli sedět.“

účinky viny –Vytvořeno pomocí Unreal Engine, který trvá jen „několik minut“ (závisí na hráči!) – 500 MB ke stažení na itch.io a Můžete si to vzít tady.

Všimněte si, že Brooksovu práci jsme již probrali dříve; Byl to muž za Mumtazem Kurzy chůze umístěníkterá přerušila animaci populárních videoherních postav kráčících až na holé kosti, což nám umožnilo „nezaměřit se na nic jiného než šoupat rameny a dávat jednu nohu za druhou“.

READ  Modern Warfare 2 k nerozeznání od reality

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *