Prohlášení mluvčí Národní bezpečnostní rady Emily Horne o americké podpoře třetí výroční pražské konference o bezpečnosti 5G

Prezident Biden a vláda USA považují zabezpečení sítí 5G za nejvyšší prioritu a zasazují se o pulzující digitální ekonomiku po celém světě. 5G je budoucnost internetu a dotkne se všech aspektů našich životů. Země a občané musí být schopni důvěřovat tomu, že zařízení a software 5G neohrozí národní bezpečnost, osobní soukromí nebo lidská práva. Rizika zabezpečení těchto sítí nemohou být větší. Spojené státy věří, že zabezpečení 5G lze účinně řešit pouze skutečně globálním přístupem, a my jsme odhodláni zapojit se do toho se všemi našimi spojenci a partnery, abychom podpořili otevřenou, interoperabilní, bezpečnou a spolehlivou infrastrukturu ICT, která je podporována nabídkou. . Řetězec diverzifikovaných důvěryhodných dodavatelů.

V reakci na prioritu, kterou klademe na bezpečné a interoperabilní sítě 5G, se Spojené státy americké zúčastnily třetího ročníku Pražské konference o bezpečnosti 5G. Oceňujeme vydání „Pražských návrhů diverzity dodavatelů telekomunikací (Proposals)“ České republiky a děkujeme jí za vedení a spolupráci. Tyto návrhy zdůrazňují zásadní roli vlád při podpoře důvěryhodné, bezpečné a odolné komunikace, která je zásadní pro naše online soukromí a bezpečnost. Spojené státy podporují tyto návrhy, které staví na předchozím úsilí s G7 a Quad a mají v úmyslu je prosazovat v našich globálních závazcích v oblasti 5G, budoucnosti internetového připojení.

Spojené státy dále oceňují vedoucí postavení České republiky při identifikaci a snaze řešit bezpečnostní výzvy, které představuje vývoj a šíření nově vznikajících a převratných technologií, a vydání „Pražských návrhů 2.0 o kybernetické bezpečnosti pro vznikající a narušené technologie“ na konferenci . Chválíme také Českou republiku za úspěšnou doprovodnou akci o diverzitě telekomunikačních dodavatelů. Účastníci, včetně předních amerických řečníků, diskutovali o důležitosti této otázky, o tom, jak ji Spojené státy prosazují, a zdůraznili rostoucí potřebu sdílených mezinárodních zásad, jako jsou ty, které jsou uvedeny v návrzích.

###

READ  V Praze žije o 300 tisíc lidí více, než uvádějí oficiální statistiky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *