Oceňovaný Luca povede Vodafone v České republice

Oceňovaný Luca povede Vodafone v České republice

K operátorovi přešla z Microsoftu, kde byla generální ředitelkou české společnosti

Novou prezidentkou Vodafonu v České republice se od ledna ujme Violeta Luka. Má více než 20 let zkušeností na vedoucích pozicích v oblasti prodeje, marketingu a strategií v mnoha společnostech.

Luka nahradí dosavadního generálního ředitele Vodafone Czech Republic Petra Dvořáka, který byl povýšen v rámci Vodafone Group a od září se ujme role generálního ředitele Partner Markets.

Luca přechází do Vodafonu po sedmi letech v Microsoftu, naposledy jako generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko a předtím jako generální ředitel pro Rumunsko. Microsoft pod jejím vedením několikrát získal ocenění Nejlepší zaměstnavatel, a to jak v České republice, tak v Rumunsku.

Řídila transformační projekty v retailu, bankovnictví, e-commerce, zdravotnictví a telekomunikacích. Luca se dlouhodobě věnuje rozvoji digitálních dovedností a inovacím, podpoře startupů a zároveň mentoruje a posiluje postavení žen v odborných a manažerských profesích.

Oceněný

Luka vyhrála časopis Forbes CEO roku, nejlepší zahraniční ředitelku a poté generální ředitelku roku 2023. Kromě mnoha dalších ocenění byla také zařazena mezi 20 nejvlivnějších žen českého fintechu. Působila jako členka představenstva Americké obchodní komory v Rumunsku, na Slovensku a v České republice, kde v současné době působí již druhé funkční období.

Před nástupem do Microsoftu zastával Luca vedoucí pozice ve společnostech jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG.

Vystudoval jsem Akademii ekonomických studií v Bukurešti v Rumunsku.

Hodnota pro akcionáře

„Je mi ctí, že jsem byl jmenován generálním ředitelem Vodafonu v České republice. Těším se na spolupráci s talentovanými týmy, s nimiž chci vytvářet hodnotu pro všechny zainteresované strany Vodafonu. Jsem si jistý, že společně dokážeme hodně dosáhnout a změnit, a to vyžaduje disciplinované provádění našich plánů,“ řekl Luka. Orientace na zákazníka a inovace ve velkém měřítku.“

READ  Fantasy Premier League – náhled Gameweek 16!

Dodala: „Za poslední tři roky jsem poznala potenciál České republiky a zamilovala jsem si zdejší lidi. Ve své nové roli mám skvělou příležitost dále přispívat k rozvoji české ekonomiky a společnosti jako celku. Chci poskytovat ty nejlepší služby zákazníkům a zároveň společně s partnery dosáhnout udržitelného růstu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *