Kanadští federální pracovníci dostanou dohodu ke svátku práce, aby ukončili stávku

  • Dohoda ukončuje stávku 120 000 zaměstnanců
  • Asi 35 000 daňových pracovníků stále stávkuje
  • Dohoda o mzdě hovořila o celkovém nárůstu o 12,6 % za 4 roky

1. května (Reuters) – Kanadská vláda v pondělí uzavřela dohodu se 120 000 federálními pracovníky, čímž fakticky ukončila největší stávku ve veřejném sektoru v zemi v historii, která brzdila služby od obnovování pasů po imigraci.

Kanadská federace veřejných služeb (PSAC) uvedla, že zatímco většina stávkujících se po téměř dvou týdnech patové situace připravuje na návrat do práce, více než 35 000 zaměstnanců agentur pro správu příjmů, kteří 19. dubna udeřili, stále vyjednává.

To bude nadále zpomalovat zpracování ročních daňových přiznání.

„Tato dohoda přináší našim členům důležité zisky, které stanoví standardy pro všechny pracovníky v Kanadě,“ uvedl v prohlášení prezident PSAC Chris Aylward.

PSAC uvedlo, že obdrželo celkové zvýšení mezd o 12,6 % za čtyři roky poté, co odmítlo nabídku o 9 % za tři roky, když byla vyhlášena stávka. Dohoda zahrnuje jednorázovou platbu 2 500 C$ (1 845 USD).

PSAC nedokázal získat domácí podnik stanovený v kolektivní smlouvě, protože Treasury Board – federální zaměstnavatel – odmítl. Existuje však dohoda o zpracování žádostí o práci na dálku individuálně a písemně, čímž se vláda otevírá procesu stížností zaměstnanců.

Jde o první novou smlouvu vyjednanou od pandemie COVID-19, která donutila miliony lidí pracovat na dálku.

Předsedkyně Kanadské labouristické strany Pia Brusqueová před uzavřením dohody řekla agentuře Reuters, že dohoda „bude mít, upřímně řečeno, dominový efekt pro zbytek Kanady“.

Brosky řekl, že „všichni velcí zaměstnavatelé v soukromém sektoru a všechny ostatní provinční a územní vlády“ budou zvažovat podrobnosti dohody.

Pokud jde o práci na dálku, ministerstvo financí uvedlo, že umožní opustit domov až na tři dny v týdnu – jak tomu již bylo – a budou zřízeny výbory oddělení, které budou řešit obavy zaměstnanců.

READ  Náčelník Wagner říká ruskému Šojguovi o nadcházejícím útoku Ukrajiny

„Tyto obchody jsou spravedlivé, konkurenceschopné, rozumné a stabilní pro kanadské a státní zaměstnance,“ uvedla v prohlášení Mona Fortier, prezidentka Treasury Board.

PSAC vede kolektivní vyjednávání o nové smlouvě od roku 2021, což způsobuje zpoždění a narušení služeb, jako je imigrační a obnova pasů.

(1 dolar = 1,3547 kanadského dolaru)

Další zprávy Akriti Sharma v Bengaluru a Ismail Shakil v Ottawě; Střih Jacqueline Wong

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *