Irsko zavádí půlnoční zákaz vycházení v hospodách a klubech, protože případů přibývá

Martin uvedl, že vysoký počet infekcí v zemi je „příčinou k hlubokému znepokojení“, když představil řadu nových opatření zaměřených na „omezení socializace na celém světě“.

Zahrnují návrat k pokynům, že lidé pracují z domova, a rozšíření tam, kde je vyžadováno očkovací povolení – lidé je nyní musí vystavovat v divadlech a kinech.

Irsko má jednu z nejvyšších proočkovaností v Evropě, 89,1 % lidí starších 12 let je očkovaných, ale jeho posilovací program je dostupný pouze osobám starším 60 let, zdravotnickým pracovníkům a ohroženým osobám. Martin řekl, že vláda plánuje nabídnout třetí dávky lidem ve věku 50 let a lidem se základními zdravotními problémy.

Premiér vyzval ke „kolektivnímu úsilí“ udržet irskou ekonomiku otevřenou a poukázal na „objevující se obrázek v celé Evropě“, kde Případů obecně přibývá a přiměl vlády k zavedení nových omezení.

Irsko zaznamenalo nejvyšší počet případů od ledna minulého pátku, kdy bylo hlášeno 5483 nových případů. Úmrtí jsou stále mnohem nižší než v době svého vrcholu v lednu, ale pomalu se stupňují.

Kraj měl tento týden podle Martina také druhou nejvyšší míru hospitalizací v celém roce 2021. Nemocnice Mater, jedna z hlavních nemocnic v hlavním městě Dublinu, se v pondělí přesunula na kapacitu jednotky intenzivní péče a nyní ventiluje pacienty mimo intenzivní péči, uvedla státní televize RTÉ.

Nová pravidla se však setkala se zklamáním v celém sektoru pohostinství – zejména mezi majiteli nočních klubů, které se mohly znovu otevřít teprve minulý měsíc poté, co byly uzavřeny od března 2020.

Tento krok je „velmi neuspokojivým opatřením pro mnoho nočních hospod a nočních klubů, z nichž mnohé budou nuceny zavřít pouhé tři týdny po znovuotevření,“ uvedla v prohlášení Ventures Association of Ireland (VFI).

Vzhledem k vysoké proočkovanosti v zemi „opětovné zavedení omezení pohostinství ukazuje, že život s COVIDem není pro naši zemi životaschopný,“ řekl generální ředitel RAI Adrian Cummins.

READ  Hudba byla na řeckém ostrově Mykonos zakázána v nových omezeních COVID-19

Martin řekl, že opatření schválená vládou v úterý představují „vhodnou reakci na situaci, ve které se nacházíme“. „A vím, že se nikdo nechce vrátit do světa rozšířených omezení,“ dodal.

Irsko se nyní připojuje k rostoucímu počtu zemí Evropské unie, které před zimou znovu zavádějí omezení. Infekce Covid-19 v celém bloku přibývají, zejména ve střední a východní části regionu.

v Pondělí, Nezajištěné pojištění Vstoupila v platnost v Rakousku, zatímco nová německá vláda tlačí na zavedení nových tvrdých opatření pro lidi, kteří nebyli dezinfikováni.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.