Německo plánuje nové kontroly na polských, českých a švýcarských hranicích – Politico

Německo plánuje nové kontroly na polských, českých a švýcarských hranicích – Politico

Německo provádí dodatečné kontroly na hranicích s Polskem, Českou republikou a Švýcarskem v rámci pokračujícího úsilí o omezení přílivu žadatelů o azyl do země.

Německá ministryně vnitra Nancy Weisserová v pondělí oznámila, že informovala Evropskou komisi o kontrolách na vnitřních hranicích jako prostředku k „zintenzivnění boje proti pašování a omezení nelegálního přistěhovalectví,“ oznámila německá ministryně vnitra Nancy Weisserová. ministerstvo vnitra. Nové kontroly budou zavedeny od pondělí a budou zpočátku probíhat po dobu 10 dnů s možností prodloužení až o dva měsíce.

„Práce pašeráků je stále brutálnější a bezskrupulózní,“ řekl Weiser. „Nyní je nutné přijmout veškerá možná opatření, abychom zastavili tento krutý čin proti lidským životům.“

Jde o poslední krok v rámci snahy německé vlády potlačit nelegální přistěhovalectví a omezit rostoucí počet žadatelů o azyl vstupujících do Německa, z nichž mnozí nyní překračují hranice Polska a České republiky.

Německo minulý měsíc oznámilo dočasné kontroly na své východní hranici s Polskem a Českou republikou a podél hranice proběhly společné hlídky s policií z Německa, Polska a České republiky.

Zavedení nových kontrol na vnitřních hranicích nyní umožní federální policii nasadit „celou škálu pevných a mobilních opatření pohraniční policie,“ řekl Weser.

Německo již má pevné kontrolní body na hranici s Rakouskem, které byly zavedeny v roce 2015 a od té doby pravidelně obnovovány. Weiser v pondělí opět obnovil kontroly na hranicích s Rakouskem.

Podle ministerstva vnitra policie v roce 2023 dosud odhalila 98 000 neoprávněných vstupů do Německa, což je nárůst z 92 000 v celém roce 2022.

Laura Hulsman přispěla reportáží.

READ  Ministerstvo zahraničních věcí se v příštím roce těší na další výměny

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *