Aplikace Zprávy a Telefon Google mohou odesílat osobní údaje společnosti Google bez souhlasu uživatele

Aplikace Zprávy a Telefon Google mohou odesílat osobní údaje společnosti Google bez souhlasu uživatele

Tento článek byl z důvodu srozumitelnosti aktualizován o další informace a kontext.

Podle Douglase Leitha, profesora počítačových věd na Trinity College Dublin, aplikace Zprávy Google a Google Phone shromažďují a odesílají údaje o komunikaci uživatelů společnosti Google bez zvláštního upozornění nebo souhlasu jejich uživatelů.

Uživatelé podle Leitha nemají možnost odhlásit se ze sběru dat. To řekl profesor ve své knize papír s názvem „Jaká data odesílají Google Dialer a Zprávy na Androidu Googlu?“ Potenciálně v rozporu s evropským obecným nařízením o ochraně osobních údajů, což je evropský zákon o ochraně údajů (přes Android policie).

Jaké informace odesílají Zprávy Google a aplikace Google Phone společnosti Google?

Leith ve svém příspěvku vysvětluje, že data odesílaná službou Google Messages obsahují hash zprávy, který umožňuje odesílateli a příjemci zprávy komunikovat. Google Phone odesílá do Googlu data o čase a délce hovoru a telefonních číslech, což opět umožňuje navázání spojení mezi dvěma telefony. Obě aplikace používají k odesílání dat společnosti Google protokol Google Play Services Clearcut a Google/Firebase Analytics a Leith dále vysvětluje, že ze zprávy uživatele, Google Převezme obsah zprávy a její časové razítko; Odtud vytvoří hashovanou kopii zprávy a odešle část hashe do Clearcut Logger a Firebase Analytics společnosti Google.

V dopise komu záznamLeith vysvětlil, zda lze hašované zprávy vrátit zpět: „Kolegové mi řekli, že ano, to je asi principiálně možné. Hash obsahuje hodinové časové razítko, takže může zahrnovat vytvoření hashe všech kombinací časových razítek a cílových zpráv a jeho porovnání s pozorovaným hashem, aby se shodovaly – myslím, že je to možné pro SMS vzhledem k výkonu moderních počítačů.

READ  Chyba Wacky Warzone z hráče na chvíli udělá Machampa

Podle listu Google již ví, že některá uživatelská data jsou shromažďována pro zabezpečení, prevenci podvodů a pro správné fungování služeb aplikací. Noviny ale také tvrdí, že Google nevysvětluje, proč shromažďuje obsah zprávy nebo informace o volajících a příjemcích hovorů. V tomto ohledu noviny uvedly: „Bylo poskytnuto několik podrobností o skutečných shromážděných datech.“

Podle Leitha také aplikace Zprávy Google a Google Phone zaznamenávají interakce uživatelů, když je uživatelé používají, a odesílají nahrávky společnosti Google. Douglas Leith uvedl příklad uživatele, který si prohlíží SMS konverzaci nebo hledá své kontakty v aplikacích. Akce budou zaznamenány a načasovány a poté odeslány společnosti Google, což umožní v průběhu času znovu vytvořit „podrobný obrázek o používání aplikace“. Google tyto záznamy pravděpodobně použije k určení, zda byla aplikace úspěšná nebo zda ji uživatelé skutečně používají. Ale znovu, podle Leitha se uživatelé nemohou odhlásit z tohoto souboru dat.

Leith ve svém dokumentu také zmínil, že protože odesílaná data jsou označena ID uživatele Android ID, které je spojeno s jeho účtem Google, protože jeho účet je přihlášen do jejich telefonů, je pravděpodobné, že Google bude moci vidět, kdo jsou uživatelé. skutečný svět.

Nejzajímavější na tom je, že, jak uvádí The Register, Google potvrdil, že Leith má ve svých tvrzeních pravdu a dále uvedl,Vítáme partnerství – a zpětnou vazbu – od akademiků a výzkumníků, včetně na Trinity College. S tímto týmem jsme konstruktivně spolupracovali na řešení jejich zpětné vazby a budeme v tom pokračovat. „

Existují určité možnosti, že Google může potřebovat osobní údaje, jako je obsah zpráv a protokoly telefonních hovorů. Například mohou být shromažďovány hodnoty hash zpráv, které pomohou společnosti odhalit chyby sekvence zpráv. Google může shromažďovat telefonní čísla za účelem zlepšení rozpoznávání zpráv v systému zasílání zpráv. Technologie využívá RCS (Rich Communication Services), nový protokol pro zasílání zpráv používaný k odesílání a přijímání zpráv. Systém používá k ověřování uživatelů tokeny jednorázového hesla (OTP) a pomocí telefonních čísel Google zlepšuje rozpoznávání tím, že kontroluje čísla známých odesílatelů OTP.

READ  Proč se Street Fighter 5 nikdy necítil tak zábavný, jak by mohl být

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *