Největší kometa, která byla kdy pozorována, se přiblíží k Zemi v roce 2031

Roundup umělce.

Roundup umělce.
obrázek: Andrew Ball (spisovatel)

Velikost prostoru je často obtížné popsat slovy, ale profesionální hvězdáři se často dokážou ctít rozjímat o nebi Než správně vyjádříte kosmickou vznešenost zobrazenou nad pokornými hlavami lidstva. Koncem minulého měsíce nám vesmír poskytl pouze jednu příležitost: velká „kravská kometa“, která k nám prchala skutečnou rychlostí, vy všichni.

tak jako denní příšera ZprávyNejvětší kometa, jakou kdy lidstvo pozorovalo, je v současné době na cestě k průchodu naší sluneční soustavou mezi Uranem a Saturnem za méně než deset let. Bernardinelli-Bernstein (pojmenovaný po objevitelích), odhadem široký 60 až 100 mil, je „téměř kulovitou krávou“, takže jeho nebeská srovnání se podobají Hell-Bobovi, který je široký pouze 37 mil.

„Je to originální,“ vysvětluje astronom z Pennsylvánské univerzity Pedro Bernardinelli jejich milovanou skotskou kometu. „Tomuto tělesu se od jeho vzniku v počátcích sluneční soustavy moc nestalo, a proto jej můžeme považovat za okno do minulosti.“

Podle astronomů je Bernardinelli-Bernstein (BB, jak se jí láskyplně přezdívá) pozůstatkem stvoření naší sluneční soustavy před miliardami let a poskytne osvětlovací pohled do formativního věku našeho kosmického sousedství.

Vzhledem k tomu, že BB je po většinu času přítomna v hlubokém vesmíru, její chemické složení se pravděpodobně od prvních let velmi nezměnilo, tj. Směs dusíku a oxidu uhličitého. Pozorování této formace bude moci odhalit, kde přesně BB ve sluneční soustavě poprvé začalo.

Přestože pozorovatelé BB doufají, že vesmírná agentura bude financovat výlet sondy na povrch komety (jak to NASA v současné době dělá s asteroidy poblíž Jupitera), nezadržují dech.

S největší pravděpodobností se na velkou kravskou kometu budeme moci dívat pouze z dalekohledů zde na Zemi, ale jen to by mělo přinést přinejmenším spoustu nových informací o tom, jak celý ten chaos poprvé začal.

Posílejte skvělé tipy online na [email protected]

READ  CDC říká, že neočkované děti stále potřebují masky na letním táboře

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *