Monte Carlo: modely se sportovní duší

Monte Carlo: modely se sportovní duší

Pohled z turistického oka na Monte Carlo

Historicky byla Rallye Monte Carlo vlastně soutěží, která zasáhla celou Evropu. Její domovinou ale vždy bylo Monte Carlo, součást malého monackého knížectví. Pro turisty nabízí Monako úžasnou směs ohromující krajiny, luxusu, gurmánského stravování a všudypřítomné atmosféry legendárních automobilových soutěží. Zde se můžete projít na jednom z nejslavnějších závodů Formule 1 a užít si autem vyjednané stoupání při odbočování za roh Sainte Dévote (je opravdu nečekaně vysoko, jako zbytek Monaka, takže se na to připravte). Kopcovitý terén města nabízí úžasný výhled na moře a čas můžete strávit i ve slavném místním oceánském muzeu. Nebo se podívejte na sbírku aut prince Rainiera III.

V minulosti se slavný sraz pořádal na strmých vyvýšeninách ulic Monte Carla. Ve své moderní podobě vedou etapy o něco severněji, v horách nad francouzskými populacemi Nice a Marseille v jihovýchodní Francii. Z Nice nebo Monaka se snadno dostanete například do slavného průsmyku Col de Turini, který je legendární součástí oblíbené moderní rallye. Cesta je dlouhá necelých 60 kilometrů, ale při běžném tempu v mírném provozu to i tak trvá asi hodinu a dvacet minut, protože místní silnice, často lemované kamennými zdmi, jsou hodně křivolaké. Udělejte si čas užít si jízdu a užijte si nádherné scenérie.

READ  Šampion UFC Welterweight Kamaru Usman zvažuje skočit do šampionátu v lehké těžké váze pro druhou výzvu k titulu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *