Lídři Německa, Dánska, České republiky, Estonska a Nizozemska vyzvali ke společnému úsilí o podporu Ukrajiny v dlouhodobém horizontu.

Lídři Německa, Dánska, České republiky, Estonska a Nizozemska vyzvali ke společnému úsilí o podporu Ukrajiny v dlouhodobém horizontu.

fakta

17:09, 31.01.2024

2 min čtení

Německý kancléř Olaf Scholz a premiéři Dánska Mette Frederiksen, České republiky, Peter Fiala, Estonsko, Kaja Kallas a Nizozemsko Mark Rutte vyzvali společným dopisem ke společnému úsilí o dlouhodobé vyzbrojení Ukrajiny.

List Financial Times zveřejnil dopis. „Vyzýváme přátele a partnery Ukrajiny, aby se znovu zavázali poskytovat Ukrajině dlouhodobou udržitelnou vojenskou podporu jako sdílenou evropskou odpovědnost. Toto rozhodnutí musí učinit každá země. Jen tak bude Ukrajina schopna uspět ve své obraně proti Rusku. “ Agrese,“ stojí v dopise.

Lídři vyzývají členské státy EU, aby zvýšily svou vojenskou podporu Ukrajině a udělaly pro tento účel vše, co je v jejich silách – to musí zůstat kolektivním úsilím. Bylo také zdůrazněno, že „Rusko na nikoho nečeká a musíme jednat hned“.

„Pokud Ukrajina prohraje, dlouhodobé důsledky a náklady budou pro nás všechny mnohem vyšší. My Evropané neseme zvláštní odpovědnost. Proto musíme jednat. Závisí na tom budoucnost Evropy,“ uvedli lídři.

„Naše schopnost nadále podporovat a udržovat ukrajinskou obranu, jak přes zimu, tak z dlouhodobého hlediska, je klíčová. Ve skutečnosti je to záležitost naší společné evropské bezpečnosti a statečných žen a mužů v Evropě,“ uvedlo prohlášení. řekl. Vedoucí představitelé v dopise uvedli, že ukrajinské ozbrojené síly jsou otázkou života a smrti.

Podle listu je nyní nesmírně důležité zajistit munici a zbraňové systémy, včetně houfnic, tanků, dronů a systémů protivzdušné obrany, které Ukrajina nutně potřebuje.

„Musíme proto trvat na hledání způsobů, jak urychlit dodávku slíbených dělostřeleckých granátů na Ukrajinu,“ uvedli vůdci v dopise.

Více o

EU plní třetinu slíbených dodávek dělostřeleckých granátů Ukrajině – Borrell

20:02, 31.01.2024

Schulz slibuje, že bude hledat dostatečnou evropskou podporu pro Ukrajinu

19:22, 31.01.2024

Evropská komise připravuje návrh na poskytnutí výnosů ze zmrazených ruských aktiv Ukrajině

19:22, 30.1.2024

Španělsko má zájem o dovoz ukrajinské kukuřice a slunečnice

13:26, 01.30.2024

Nejnovější

Shmyhal a Nuland diskutují o americké podpoře Ukrajině

20:43, 31.01.2024

Shmyhal jedná o další finanční podpoře pro Ukrajinu s velvyslanci G7

20:28, 31.01.2024

Jusov: Údajné stíhačky přepravované Ruskem na palubě Il-76 nebyly přítomny středeční výměně

20:25, 31.01.2024

Ukrajinský energetický systém přežil letošní zimu – Zelenskij

20:08, 31.01.2024

Vzkaz poslanců: Ve světle obvinění Evropského parlamentu ze špionáže pro Rusko varuje předseda EU Mitsola, že nejde o ojedinělý případ

20:00, 31.01.2024

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *