Kontaveit během druhého kola v Moskvě | Sportovní

Kontaveit, na 20. místě na světě, nepotřeboval kvalifikaci na turnaj, zatímco Siniaková, která skončila o 30 níže než WTA, ale také dosáhla finále čtyřhry na olympijských hrách v Tokiu, přišla kvalifikací.

V prvním setu začala Češka dobře na krytém hardcourt v Luzhniki Palace of Sports, tím, že prolomila Kontaveitovo podání, ale na dalších pět zápasů neměla odpověď, protože pětadvacetiletý Estonec z Tallinnu vzal situaci na 5: 1. Kontaveit v dalším zápase málem získala set, ale Sinyakova se zlomila a v dalším zápase zachránila svůj gól. Kontaveit znovu téměř zlomila svůj set, v poslední hře setu, ale vydržela, aby zabrala 6: 3.

Druhý set začal rovnoměrně, protože oba hráči odehráli svůj první zápas, ale po velkém úsilí při vzájemném prolomení vzájemného podání Kontaveit dosáhl v zápasech stavu 5: 3, přičemž vzal další zápas, a tím byl nastaven a vyrovnán poté, co Siniakova vytvořila dvě dvojité fauly.

Celá konfrontace trvala hodinu a 13 minut.

Kontaveit naservíroval jedno eso a udělal dvě dvojchyby, zatímco u Siniakové to byla čísla dvě esa a čtyři dvojchyby. Úspěšnost prvního podání Kontaveitu byla 64 procent oproti 70 procentům Senyakové, ale Estonec od prvního podání získal více celkových bodů (72 procent) než Senyakova (56 procent).

Kontaveit proměnil pět z deseti brejkbolů na dva body Siniakové z 12.

Kontaveit čelí buď Jeleně Ostapenkové z Lotyšska (WTA 30), kterou porazila v červnu v Eastbourne, nebo Andrea Petkovic (Německo, WTA 79).

Sledujte novinky ERR na Sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!