Konalo se Uzbekistán-české podnikatelské fórum

Konalo se Uzbekistán-české podnikatelské fórum

Konalo se Uzbekistán-české podnikatelské fórum

AKIPRESS.COM – UzA hlásí, že delegace ČR v čele s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Sigelou navštívila Uzbekistán.

Uskutečnilo se jednání s ministrem investic, průmyslu a obchodu Uzbekistánu Lasisem Kudratovem. Hosté se zúčastnili 9. zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou, vědeckou a technologickou spolupráci mezi Uzbekistánem a Českou republikou. Konalo se také Uzbekistán-české podnikatelské fórum.

Je pozoruhodné, že vztahy mezi Uzbekistánem a Českou republikou rok od roku rostou. Strany zvažovaly další rozšíření vzájemně výhodných partnerství, plné využití potenciálu, realizaci perspektivních projektů a prohloubení kontaktů.

V Uzbekistánu působí téměř 50 společných podniků s účastí českého kapitálu. Obchodní obrat se od začátku roku zvýšil 2,6krát. Ekonomické a investiční vazby se posílily zejména v posledních letech. Obchodní obrat v roce 2022 činil 184,8 milionu USD, včetně 30,5 milionu USD ve vývozu a 154,2 milionu USD v dovozu.

„Takovéto akce dále posílí bilaterální vztahy a posunou obchodní a ekonomické partnerství na novou úroveň. V současné době je ve Střední Asii vyvíjeno velké úsilí o rozvoj ekonomiky a zlepšení pozice regionu ve světě efektivním využíváním národních zdrojů. Uzbekistán považujeme za velmi spolehlivého partnera,“ uvedl.

Během fóra byly poskytnuty podrobné informace o příležitostech vytvořených v Uzbekistánu, přírodních zdrojích, velkých reformách v bankovním a finančním sektoru, pojišťovnictví.

Uskutečnila se B2B setkání, kterých se zúčastnili zástupci z podnikatelských kruhů obou zemí. Prezentovány byly zkušenosti českých firem podnikajících v Uzbekistánu. Účastníci diskutovali o vytváření nových společných podniků a investičních projektech.

READ  Polsko tvrdí, že provedlo razii na ruskou špionážní síť

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *