Kdy se koná, kde se koná a kdo hraje?

Billie Jean Kingová říká, že tenis se musí „probudit“ po konfliktu s plánem s WTA Finals znamená, že nejlepší hráčky přijdou o Billie Jean King Cup druhý rok po sobě.

Světová dvojka Iga Swiateková a obhájkyně titulu z US Open Coco Gauffová příští měsíc vynechají ženský týmový podnik v Seville kvůli účasti ve finále WTA, které se před pár dny koná na druhém konci světa v Mexiku.

WTA pozdě potvrdila Cancún jako místo pro své další velké finále, které se bude konat od 29. října do 5. listopadu. Zeměpisná vzdálenost a data extrémně ztěžují špičkovým hráčům vrátit se včas, aby se mohli připravit na ITF BJK Cup. Finále, které startuje 7. listopadu ve Španělsku.

Mezi Cancúnem a Sevillou nejsou žádné přímé lety. Ve stejném případě Swiatek promeškal reprezentaci Polska také v minulé sezóně a King říká, že pozdní plánování WTA – která oznámila místo konání až 7. září – je třeba řešit.

„Udělali jsme [the ITF] Měli jsme schůzku už dávno, myslím, že byste se měli zeptat na WTA – jsou to ti, kdo to naplánovali za pár týdnů [ago]Novinářům to ve středu řekla Kingová, jedna ze zakládajících členek Tenisové asociace žen. „Pokud jde o náš sport, myslím, že všichni musíme najít lepší kalendář pro hráče a každý ví, co se stane, protože nemůžete začít rozhodovat o finále řekněme v září. Je to spravedlivé. Může Představte si, že by major neznal jeho data?

„Máme sedm hlavních pilířů [governing bodies] A s tím se musí potýkat jen málokterý sport. Náš sport se potřebuje probudit, protože soutěžíme s jinými sporty. Místo toho, abyste se příliš trápili a přemýšleli „chci, aby můj turnaj byl nejlepší“ nebo „chci tohle“, prostě přestaňte. Udělejme to tak, aby vyhráli všichni.“

READ  V lednu 2023 se v České republice uskuteční prezidentské volby

V Seville se na akci zúčastní sedm z 20 nejlepších hráček světa, včetně wimbledonské šampionky Markety Vondroušové a její české spoluhráčky Karolíny Muchové, které se rychle vrátí z Cancúnu soutěžit.

Ředitelka turnaje PGK Cup Conchita Martinez, bývalá kapitánka Španělska, ocenila jejich úsilí a dodala, že ostatní hráči by se z jejich příkladu mohli poučit.

„Je skvělé, že jsou tam Vondroušová a Muchová a že jsou připraveny hrát o něco déle po tak dlouhé sezóně a soutěžit za svou zemi,“ řekl Martinez. „ony [the Czech Republic] Vždy přivede velmi dobrý tým a to je skvělý příklad pro ostatní hráče, někdy se dívají na jiné věci a nehrají za svůj tým. „Dívají se na jednotlivce a někdy nehrají jako součást týmu.“

Jak sledovat finále WTA v televizi ve Velké Británii

Britská vysílací práva na letošní letošní turnaj zatím nebyla potvrzena. V roce 2022 byla tato událost uvedena na Amazon Prime Video.

Jak sledovat finále WTA v televizi v USA

Americká vysílací práva k letošnímu turnaji ještě nebyla potvrzena. V roce 2022 byla tato událost uvedena na Tennis Channel.

Kdy se koná finále WTA?

Turnaj začíná 29. října a končí finálovým zápasem 5. listopadu.

Kde se koná finále WTA?

Turnaj se bude konat v mexickém Cancúnu.