Jak údajné ruské špionážní zařízení používalo taktiku studené války

BURGAS, Bulharsko – Na začátku prosince seděl za jeho stolem vysoký úředník bulharského ministerstva obrany, vytáhl černý smartphone Samsung a další hodinu a 20 minut pořizoval tajné vojenské dokumenty na svém pracovním počítači. Fotografie, které údajně mířily na vůdce ruského špionážního kruhu, obsahovaly citlivé informace o stíhačkách F-16, podle video zachycení zveřejněného bulharskými úřady.

„Naposledy jsem dal spoustu materiálu. Čtyři dávky,“ řekl údajný vůdce gangu úředníkovi v další námitce. „Viděl jsem, co jsi měl na flash disku. Dobré věci.“

Minulý týden bulharské orgány, člen Severoatlantické aliance, uvedly, že demontovaly ruský špionážní kruh, který shromažďoval informace pro Moskvu o vojenské alianci NATO, CIA, Ukrajině a konfliktu ve sporném regionu. Oblast Náhorního Karabachu na jižním Kavkaze.

Pět mužů a žena, včetně údajného vůdce gangu, bylo zatčeno a obviněno ze špionáže, což bulharští státní zástupci označili za největší špionážní záchyt v zemi od studené války.

Rusko využilo dlouhodobých a sympatických vztahů s menšími a zranitelnějšími členy NATO a Evropské unie k pěstování špionážních sítí a přístupu k západním tajemstvím. Interdikt vydaný státními zástupci naznačuje, že v době rozvíjející se kybernetické špionáže si Moskva stále váží lidské inteligence.

READ  GE: GE oznamuje objednávku plynových turbín odvozených od UCED na podporu energetické transformace v České republice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *