Francouzští nacionalisté převádějí své peníze z česko-ruské banky do Maďarska

Francouzští nacionalisté převádějí své peníze z česko-ruské banky do Maďarska

Národní rally Jordan Bardella (L.) A Marine Le Pen

Francouzský časopis píše, že lídr francouzského národního shromáždění Jordan Bardella chce dluh zlikvidovat do konce roku Le Point.

Cílem strany je podle článku předcházet případným obviněním z ruského vměšování do jejích operací. Francouzské národní shromáždění stále dluží 6 milionů eur z úvěru získaného v roce 2014 od česko-ruské banky První česko-ruská banka (FCRB).

Předseda strany Jordan Bardella se prý rozhodl půjčku splatit v plné výši najednou, do konce roku, i když měla být splacena v průběhu příštích pěti let. Strana počítá s tím, že na základě výsledků parlamentních voleb příští rok na podzim zaplatí veřejnou podporu ve výši 10,2 milionu eur.

Marine Le Penovou si už během prezidentské debaty mezi dvěma koly vybral Emmanuel Macron, který ji obvinil, že se „spoléhá na ruskou moc“ a že Rusko je jejím „bankéřem“.

Podle zpráv se očekává, že strana zamíří do maďarské banky mkbkterá již financovala svou prezidentskou kampaň v roce 2022. V březnu 2022 prezidentská kandidátka Marine Le Penová Dostávat Půjčka 10,7 milionu eur na její kampaň od maďarské banky MKB.

Související články

Český premiér se zlobí na Maďarsko a Polsko kvůli ztrátě peněz pro ukrajinské uprchlíky

Český premiér se zlobí na Maďarsko a Polsko kvůli ztrátě peněz pro ukrajinské uprchlíky

Peter Fiala se ve své drsné kritice svých partnerů Visegrádské čtyřky vydal na neprobádané území.

Doporučený obrázek: Facebook Jordan Bardella

READ  Vzdělávání v Maďarsku a Polsku: krize ve třídě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *