Polsko, Česká republika a Švédsko odmítají hrát kvalifikaci mistrovství světa 2022 v Rusku poté, co zaútočily na Ukrajinu

Polsko, Česká republika a Švédsko uvedly, že poté, co ve čtvrtek zaútočily na Ukrajinu, odmítnou hrát jakékoli nadcházející kvalifikace mistrovství světa 2022 v Rusku.

Na základě nedávné ruské agrese proti Ukrajině tyto tři země v prohlášení uvedly, že „signatáři této výzvy neuvažují o cestě do Ruska a hraní tamních fotbalových zápasů“. společné prohlášení Adresováno generální sekretářce FIFA Fatmě Samouraové.

„Vojenská eskalace, kterou pozorujeme, má hrozné důsledky a mnohem menší bezpečnost pro naše národní fotbalové týmy a oficiální delegace,“ pokračovalo prohlášení.

Rusko bude 24. března na moskevském stadionu Dynama Lva Yashina hostit Polsko, zatímco Švédsko bude hostit Českou republiku.

V případě vítězství Ruska i Švédska se obě strany střetnou 29. března v Rusku, přičemž se hraje o místo v Kataru.

Tyto tři týmy uvedly, že očekávají „okamžitou odpověď“ od FIFA, UEFA a organizací, aby nalezly „alternativní řešení“ pro nadcházející zápasy.

Tento příběh se vyvíjí. . Zkontrolujte prosím aktualizace

READ  Mladý žhavý dirigent QC, který povede studentské a popové koncerty 'Frozen'

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.