Český prezident Miloš Němec Peter Fiala jmenoval premiérem v ceremoniálu za zrcadlem Světové zprávy

Po krachu hlavního dodavatele elektřiny se bude muset nová vláda vypořádat s novou vlnou epidemií koronaviru, které by mohly zachvátit nemocnice a ohrozit energetickou krizi.

Český prezident Miloš Zeman jmenoval v neděli premiéra Petera Fialu, lídra středopravé koalice, na ceremonii konané z plexiskla po pozitivním testu na Kovit-19.

Fiala vede koalici pěti středopravých a středopravých opozičních stran, které vyhrály říjnové volby a sesadily úřadujícího premiéra Andrzeje Babiše a jeho spojence.

Po krachu hlavního dodavatele elektřiny se bude muset nová vláda vypořádat s novou vlnou epidemií koronaviru, které by mohly zachvátit nemocnice a ohrozit energetickou krizi. Koalice také uvedla, že plánuje přepracovat státní rozpočet na rok 2022, aby se snížil velký deficit.

„Novou vládu čeká velmi těžké období a mnoho výzev… Chci, aby to byla vláda pro změnu do budoucna,“ řekl Fiala na televizní tiskové konferenci s tím, že očekává, že jeho kabinet bude jmenován uprostřed. Prosinec.

Nový premiér vyzval lidi, aby se nechali očkovat proti Govt-19, a pochválil zdravotníky za zvyšující se počet případů.

Proti koronaviru je očkováno pouze 58,5 % Čechů. Podle Evropského centra pro kontrolu a prevenci nemocí je to srovnatelné s průměrem EU 65,8 %.

Po pozitivním testu na koronavirus prezident Jemon provedl inaugurační ceremonii z plexiskla. Jeman, který přijel na invalidním vozíku v plné výstroji v doprovodu lékaře, se virem nakazil poté, co zůstal šest týdnů v nemocnici kvůli nesouvisející nemoci.

Odcházející vláda přijala drastická opatření, včetně čtvrtečního zákazu vánočních trhů.

READ  Česká republika otevírá pobočku svého velvyslanectví v Jeruzalémě | J.N.S.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *