Ford Mustang vyhrál šesté po sobě jdoucí nejprodávanější sportovní kupé na světě

Ford Mustang je rozhodně ikona a jeden z nejpopulárnějších sportovních vozů všech dob.

S jarní sezónou ve většině částí Spojených států si Ford Mustang všech typů najde cestu na americké silnice. Je to připomínka toho, jak populární byl originální Pony ve skutečnosti.

Tato popularita se však neomezuje pouze na Spojené státy. Za posledních šest let byl Mustang nejprodávanějším sportovním kupé na světě – včetně roku 2020. Fanoušci po celém světě si minulý rok koupili 80 577 ‚Stangů.

Silné výsledky se projevily na vyšších prodejích Vysoce výkonný bulitA Shelby GT350, Shelby GT350R a Shelby GT500, podle nejnovějších údajů o registraci vozidel od IHS Markit. Tento celkový prodej představuje 15,1% trhu se sportovními kupé, což je nárůst o 14,8% v předchozím roce.

Automobilka uvedla, že prodej výkonových modelů Bullitt a Shelby loni významně vzrostl a zvýšil se o 52,7%.

Láska k bodnutí

2021 Mustang Mach 1

Zcela nový Mustang Mach1 by měl udržet Ford v přední části hromady.

„Fanoušci Mustangu milují svá vysoce výkonná auta a znovu to ukázali,“ řekl Hau Thai-Tang, vedoucí produktové platformy a provozní ředitel společnosti Ford Motor Co. V náročném roce pro celý automobilový průmysl díky globální pandemii si vedl velmi dobře, což zvýšilo jeho podíl v globálním odvětví sportovních automobilů. “

I když se jedná o globální titul, není divu, že Spojené státy jsou největším trhem pro Mustang a představují asi 75% veškerého prodeje. Také nepřekvapuje, že trhy s teplým počasím jsou prvními centry místního trhu Mustang: Texas, Kalifornie a Florida.

Mimo USA se zdá, že Evropa má slabé místo i pro sportovní kupé, přičemž několik zemí loni vykázalo dramatický nárůst tržeb. Podle interních údajů Fordu se prodej v Maďarsku v roce 2020 zvýšil o 68,8% ve srovnání s rokem 2019; Tržby vzrostly v Nizozemsku (38,5%), Dánsku (12,5%), České republice (5,6%) a Rakousku (4%).

READ  Omezený počet neomezuje Lake Park

Pandemie ovlivňuje celkový prodej

Prodej se neobjevil všude, kde se Mustangy prodávají po celém světě. Čína zaznamenala meziroční pokles tržeb. Země v roce 2019 koupila 3 011 automobilů; Prodeje Mustangu však kvůli epidemii loni klesly na 2 414 kusů.

Zatímco prodej nejprodávanějšího Mustangu na světě, prodej Mustangu ve Spojených státech během prvního čtvrtletí poklesl o 4,4% z 18 069 kusů na 17 274. Prodej Mustangu poklesl o 15,7% v roce 2020, na 61 090 kusů z 72 489 za rok. 2019 .

Prodej do roku 2021 však má několik potenciálních světlých míst: Nový Mach 1 A A.Mach-E elektrický LP.


Děkujeme za přihlášení! Další pokyny najdete ve svém e-mailu.


You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.