Fauci říká, že COVID-19 odvrací zdroje od boje proti AIDS

Fauci říká, že COVID-19 odvrací zdroje od boje proti AIDS

Dr. Anthony Fauci, přední USA Infekční choroby Expert, řekl v úterý pandemie covid-19 Přesměrování vědeckých a finančních zdrojů z boje proti AIDS, vážné narušení celosvětového úsilí o dosažení cíle OSN ukončit válku AIDS do roku 2030.

Fauci řekl Valnému shromáždění OSN, že reakce na COVID-19 také narušila dodavatelské řetězce a zvýšila riziko, že lidé nakažení virem HIV, který způsobuje AIDS, chytí další smrtící virus.

„Abychom těmto výzvám čelili, musíme zintenzívnit naše společné výzkumné úsilí a otevřít dodavatelské řetězce prostřednictvím investic a regulačních opatření,“ řekl. „Musíme také zajistit, aby lidé žijící s HIV ve všech zemích měli včasný přístup k účinným vakcínám a léčbě COVID-19 a zároveň si zachovali zásobu léků proti HIV.“

Ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci a hlavní lékařský poradce prezidenta Bidena vystoupil na oslavách asociace ke Světovému dni boje proti AIDS, který připadá na středu. Bylo to 40. výročí od první zprávy, která 5. června upozornila veřejnost na AIDS.

Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, usedá na slyšení senátního výboru pro zdraví, vzdělávání, práci a důchody na Capitol Hill ve čtvrtek 4. listopadu 2021 ve Washingtonu.
((AP Photo / Alex Brandon))

Mandát na očkování proti COVID-19 pro federální dodavatele je zakázán ve 3 zemích

Fauci řekl, že se „hluboce zapojil“ do reakce na pandemii HIV/AIDS a COVID-19 a „urychlily reakce, na které můžeme být všichni hrdí, včetně pozoruhodných vědeckých pokroků, globální spolupráce a široce založené empatie. , zejména v distribuci život zachraňujících léků proti AIDS“.

Řekl: „Na druhou stranu také odhalují, že jako globální komunita nadále bojujeme s dlouhodobou nerovností v přístupu ke zdravotní péči a velmi reálnými výzvami v oblasti zdravotní komunikace, které jsou v některých zemích spojeny s klesající důvěrou v základní instituce. “

READ  30 exokomet našlo hvězdu obíhající blízkou planetární soustavu

Fauci v nahraném projevu uvedl, že mnohé z toho, co se vědci a odborníci na veřejné zdraví naučili ze své dlouhé investice do výzkumu HIV/AIDS, „bylo úspěšně aplikováno na pandemii COVID-19“. Poznamenal návrh léků a jejich potenciální dopad na přežití monoklonálních protilátek, které mohou bojovat s infekcí.

„Důležité objevy, které podnítil COVID-19, nám také mohou pomoci pokročit v boji proti HIV/AIDS,“ řekl a zaměřil se na mRNA vakcíny a kombinaci účinných látek ve vakcínách.

Vakcíny mRNA fungují tak, že využívají část genetického kódu z ostnatého proteinu koronaviru k trénování imunitního systému, aby generoval odpověď. Vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna jsou založeny na mRNA.

Ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci Dr. Anthony Fauci svědčí před senátním výborem pro zdraví, vzdělávání, práci a důchody o probíhající reakci na pandemii COVID-19 v budově Dirksen Senate Office Building na Capitol Hill dne 4. listopadu 2021, ve Washingtonu, DC

Ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci Dr. Anthony Fauci svědčí před senátním výborem pro zdraví, vzdělávání, práci a důchody o probíhající reakci na pandemii COVID-19 v budově Dirksen Senate Office Building na Capitol Hill dne 4. listopadu 2021, ve Washingtonu, DC
(Chip somophila/Getty Images)

COVID-19 OMICRONOVÁ VARIANTA UDRŽUJE JITTERY SVĚT

Fauci řekl, že COVID-19 také ukázal, jak rychle mohou vědci a úředníci veřejného zdraví reagovat na pandemii, když existují významné a udržitelné finanční investice, „a možná nejdůležitější, když vlády a soukromý sektor spolupracují“ a poskytují pobídky pro výrobu.

Výzvou nyní pro vědce, sponzory a podporovatele výzkumu je podle něj „uplatnit tyto lekce v boji proti HIV/AIDS“.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *