Dobíjíte energetické nápoje? Jeden lékař varoval před možnými riziky

Dobíjíte energetické nápoje?  Jeden lékař varoval před možnými riziky

Dny se zkracují a seznamy úkolů se prodlužují. Pokud chcete oživit svou dovolenou energetickými nápoji, jeden lékař doporučuje najít jiné způsoby, jak se dostat dopředu a bojovat se zimním poklesem.

Dny se zkracují a seznamy úkolů se prodlužují. Pokud chcete oživit svou dovolenou energetickými nápoji, jeden lékař doporučuje najít jiné způsoby, jak se dostat dopředu a bojovat se zimním poklesem.

„Se setmělo brzy,“ řekl bariatrický chirurg Dr. Caitlin Mirkin. „Takže naše těla dostávají vnější signály, že je možná čas přejít do hibernace a jít spát.“

Jsou energetické nápoje bezpečnou možností v boji proti zimní nevolnosti?

Mirkin řekl, že nadměrná konzumace energetických nápojů může být nebezpečná. Kromě účinku na krevní tlak a srdeční rytmus mohou tyto sladké nápoje – plné kofeinu a dalších stimulantů – také zhoršit vaši úzkost, způsobit zažívací potíže, způsobit dehydrataci a negativně ovlivnit váš spánkový režim.

Loni v říjnu upadl 46letý muž z Floridy k zástavě srdce a zemřel poté, co vypil tři nápoje Panera Charged Lemonade, nápoj s vysokým obsahem kofeinu.

a American Heart Association doporučuje Omezte kofein na asi 400-600 mg denně pro dospělé a asi 100 mg denně pro dospívající. Množství kofeinu v jedné plechovce energetického nápoje značky Monster je uvedeno 86 mg.

Mirkin také řekl, že přidaný cukr ve většině energetických nápojů může zvýšit riziko cukrovky 2. typu.

S barevnými obaly a sladkými sladkostmi působí energetické nápoje jako stvořené pro dospívající a děti. Nemusí to být nejlepší volba pro rostoucí tělo, řekl Mirkin.

„Bylo hodně znepokojeno tím, jak energetické nápoje ovlivňují děti a jejich rozvoj kardiovaskulárních a neurologických symptomů,“ řekl Mirkin.

Dalším varováním specifickým pro dovolenou je, že energetické nápoje mohou maskovat následky jiných excesů.

READ  Poškozená raketa SpaceX oddálila další misi astronautů NASA

„Další věcí, zvláště na svátečních večírcích, je kombinování energetických nápojů s alkoholem. Může to být nebezpečné, protože maskuje účinek intoxikace, aby přiměl lidi, aby se cítili méně opilí,“ řekl Mirkin.

Ale co moderování? „Asi je to dobré,“ řekl Mirkin.

„Myslím si, že zdravý člověk, který tu a tam pije jeden z těchto nápojů, si pravděpodobně nepoškodí zdraví,“ řekla.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *