Czech v jednání o zajištění dalších 30 tanků Leopard 2A4 z Německa

Czech v jednání o zajištění dalších 30 tanků Leopard 2A4 z Německa

PŘESTÁVKA – Česká republika jedná s Německem o obdržení 15 tanků Leopard 2A4 jako daru a nákupu dalších 15 od německého ministerstva obrany jako kompenzaci české vojenské podpory Ukrajině, uvedlo ve středu české ministerstvo obrany.

Češi již dříve obdrželi darem 15 tanků Leopard 2A4 z Německa a v příštích letech plánují objednat desítky modernizovaných verzí 2A8.

Ministerstvo uvedlo, že dalších 15 tanků, které mají být zakoupeny, bude stát v řádu stovek milionů eur a pomůže zlepšit schopnosti země vzhledem k masivnímu darování zařízení ze sovětské éry ze strany Ukrajiny.

„Pokud budou současná jednání úspěšně uzavřena, bude mít Česká republika 42 hlavních bojových tanků Cheetah 2A4 a vyprošťovacích tanků na stejném podvozku,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.

„Po roce 2030 může mít česká armáda v aktivní službě i v záloze 100 tanků Leopard obou typů,“ dodala.

Tanky Leopard vyrábí společně německé Rheinmetall a Krauss-Maffei Wegmann.

Česká vláda vyjednává s německou vládou o nákupu 70 tanků Leopard 2A8 od průmyslu.

Kromě již darovaných 15 Leopardů 2A4 používá česká armáda stále 30 modernizovaných tanků T-72M4CZ ze sovětské éry a některé nemodernizované T-72, ale většina z nich byla darována Ukrajině.

Česká republika bude první zemí, která v roce 2022 pošle na Ukrajinu těžkou techniku ​​a dosud dodala 62 tanků T-72, dále 131 bojových vozidel pěchoty, 16 systémů protivzdušné obrany a šest vrtulníků z vojenských záloh, uvedl premiér Peter Fiala řekl. Jak ve středu citovala ČTK.

Další vybavení bylo zasláno prostřednictvím soukromých společností. Reuters

READ  AMC Networks obnovuje Slovensko, české dohody |

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *