Český prezident oceňuje tradiční přátelství s Vietnamem

Český prezident oceňuje tradiční přátelství s Vietnamem
Prezident ČR Petr Pavel (vpravo) a vietnamský velvyslanec Dung Hoy Nam. — Obraz VNA/VNS

Praha – Prezident České republiky Petr Pavel zdůraznil, že si vždy váží a oceňuje tradiční přátelství a mnohostrannou spolupráci s Vietnamem při přijímání vietnamského velvyslance Dong Hoai Nama, který přijel 4. března do Prahy předat pověřovací listiny prezidenta Vu Van Thunga. .

Prezident Pavel požádal Việma, aby předal svá přání všeho nejlepšího a pozdravil generálnímu tajemníkovi strany Nguyen Phu Trongovi, prezidentovi Vu Van Thuongovi a dalším vysokým představitelům Vietnamu.

Prezident vyjádřil svůj dojem z důležitých úspěchů, kterých Vietnam po téměř 40 letech reformy dosáhl v oblasti sociálního a ekonomického rozvoje a mezinárodní integrace.

Ocenil také přínos vietnamské komunity v České republice k sociálnímu a ekonomickému rozvoji hostitelské země, zejména během vypuknutí COVID-19.

Zatímco v roce 2025 obě země oslaví 75. výročí navázání diplomatických vztahů, lídr navrhl, aby Česká republika a Vietnam posílily spolupráci zejména v oblasti ekonomiky, obchodu a investic koordinací implementace Dohody o volném obchodu a Dohoda o ochraně investic mezi Vietnamem. a Evropskou unií a brzy zahájí přímé lety za účelem posílení hospodářských, obchodních a turistických vztahů a také výměny mezi lidmi.

Vietnam poděkoval prezidentovi za jeho dobré city k Vietnamu a jeho zájem o bilaterální vztahy a vietnamskou komunitu, která má v ČR více než 100 000 lidí.

Velvyslanec zdůraznil, že vietnamská strana, stát a lid vždy považují Českou republiku za předního partnera v Evropě a zavazuje se, že bude fungovat jako most, který přispěje k posunu bilaterálních vztahů do nových výšin. – Umění/plot

READ  Růst cen výrobců v ČR mírně zrychlil

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *