Český fotbalista Jakub Jankto říká, že exit 'určitě úleva' – Sports News, Firstpost

Český fotbalista Jakub Jankto říká, že exit 'určitě úleva' – Sports News, Firstpost

Souborová fotografie českého záložníka Jakuba Janktoa, který na sociální sítě zveřejnil video, v němž tvrdí, že je gay, což z něj udělalo jednoho z nejvýraznějších mužských fotbalistů, kteří se objevili. AP

Praha: Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto ve čtvrtek řekl, že jeho oznámení o své homosexualitě začátkem tohoto týdne bylo „rozhodně úlevou“.

Sedmadvacetiletý křídelník Getafe na hostování do českého klubu Sparta Praha se v pondělí stal prvním aktivním mezinárodním hráčem, který oznámil svou homosexualitu.

„Bylo to těžké rozhodnutí, ale když se ohlédnu zpět, jsem opravdu rád, že jsem to udělal,“ řekl Jankto pro Český rozhlas.

Související články

Sportovní

Sport tento víkend: Test Vizag mezi Indií a Anglií, Davis Cup vs Pákistán, čtvrtfinále Asijského poháru a další

Sportovní

Africký pohár národů 2023: Ademola Lookman vede Nigérii do semifinále a Demokratická republika Kongo porazí Guineu

„Teď konečně můžu žít tak, jak chci, a to je nejdůležitější. Rozhodně to byla úleva,“ dodal ve svém prvním rozhovoru od chvíle, kdy se objevil v emotivním videu na sociálních sítích.

„Chci jít příkladem pro ostatní, ukázat, že můžete pokračovat ve své práci. Myslím, že jsem dal velmi pozitivní příklad.“

Yankto, který má se svou bývalou přítelkyní tříletého syna, řekl, že nejprve rodině řekl, že je gay, a pak před rokem a půl zavolal svému nejlepšímu příteli.

„Pak jsem to řekl před pár měsíci v šatně.“ Reakce mých spoluhráčů byla skvělá, rychle to přijali.“

Jen několik špičkových hráčů se při hraní veřejně ukázalo jako gayové, včetně Joshe Cavalla z Adelaide United v říjnu 2021 a Jakea Danielse z anglického klubu Blackpool v květnu 2022.

Yanktoovo oznámení vyvolalo vlnu podpory na sociálních sítích, včetně FIFA, UEFA a špičkových klubů od Arsenalu po Barcelonu.

READ  Kde najdete Česká republika vs Polsko v naší televizi

„Reakce byla obrovská, neuvěřitelná, úžasná,“ řekl Yankto.

„To mi hodně usnadnilo.“

Dodal ale, že je připraven na negativní reakce, až se vrátí na hřiště, když se v neděli střetne se Spartou Jablonec v České lize.

„Bylo by naivní si myslet, že mi to projde. Pokud na to někdo cítí, je to v pořádku, ale rozhodně nebudu reagovat.“

„Fotbalové prostředí je evidentně dost homofobní, s každým týmem je spojeno několik stovek chuligánů, kteří by nic z toho neměli,“ řekl Yankto.

„Ale je to také kvůli skutečnosti, že nemáme historii pozitivních příkladů ukazujících, že vaše sexuální orientace nehraje roli.“

Yankto řekl, že očekává, že se negativní reakce časem sníží a že hráči nakonec nebudou muset dělat podobná prohlášení.

„Doufám, že se tam dostaneme co nejdříve a pro tyhle kluky to bude mnohem jednodušší než pro mě.“

Přečíst vše poslední zprávy, Trendy novinky, Kriketové novinky, Bollywoodské zprávy, Zprávy z Indie A Novinky ze zábavy tady. Následuj nás Facebook, Cvrlikání A Instagram.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *