Česko usiluje o vývozní licence, protože zbraní pro Ukrajinu dochází

Česko usiluje o vývozní licence, protože zbraní pro Ukrajinu dochází

České republice dochází vojenská technika, kterou může poslat na Ukrajinu z vlastních zásob, uvedla česká ministryně obrany Jana Černozová. řekl 26. listopadu v místní televizi, uvedla ČTK.

Černozová uvedla, že její země bude sníženou nabídku kompenzovat vydáváním obchodních licencí soukromým společnostem.

„Není mnoho vojenského vybavení, které bychom mohli poslat na Ukrajinu,“ řekla Černozová.

„Na druhou stranu se budeme snažit kompenzovat nemožnost dodávek zbraní z našich zásob, protože nechceme ohrozit naši obranyschopnost prostřednictvím vývozních licencí, které udělujeme soukromým společnostem.“

Tyto smlouvy se soukromými společnostmi podle Černozové umožní České republice nadále poskytovat vojenskou pomoc Ukrajině. Uvedl, že značné množství vybavení již poskytly soukromé společnosti a dárci.

Černochová také zmínila nedávný přírůstek Česko-dánská iniciativa Dodávka obrněných vozidel a dalších zbraní vyrobených v ČR a financovaných Dánskem na Ukrajinu.

„Samozřejmě, že některé země, které Rusku pomáhají, vybavují Rusko svou technikou, jako je Ukrajina. Není snadné dohnat a předběhnout druhou stranu v závodech ve zbrojení a Ukrajina může mít nějaké věci. Nešlo to podle plánu v r. dopředu,“ řekla Černoková.

Je tam české ministerstvo obrany Publikováno Seznam vojenského materiálu, který Rusko dodalo Ukrajině od zahájení invaze v plném rozsahu. Vývoz zahrnuje letadla, tanky, bojová vozidla, raketomety, ruční palné zbraně a munici.

Vyšetřování: I přes sankce jdou české díly do ruských vojenských vrtulníků

Poznámka redakce: Tento příběh je založen na vyšetřování Trap Aggressor, projektu Statewatch, ukrajinské nevládní organizace, která prosazuje zásady dobré správy. Autor vyšetřování, Roman Stepliwski, je výzkumníkem ve Statwatch. Tento příběh byl přeložen a upraven z ukrajinštiny…

READ  Ministerstvo zahraničí USA schválilo prodej stíhaček F-35 do České republiky (NYSE:LMT)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *