České město Ostrava rozšiřuje svoji flotilu elektrických autobusů

Očekává se, že nové elektrické autobusy a nabíječky budou v provozu do roku 2022

Dopravní podnik Ostrava (Dobrovny Botnik Ostrava) v České republice rozšiřuje svoji flotilu o 24 elektrických autobusů Solaris.

Jako dosud největší zakázka na elektrické autobusy v republice zahrnuje čtyři nabíjecí stanice Chicharge UC od společnosti Siemens, 28 mobilních nabíječek, elektrickou infrastrukturu a software pro automatizaci energie.

Nabíjení

Siemens nainstaluje dobíjecí stanice pro elektrobusy na terminálu Hronek a na Wallace Street v centru Ostravy. Rychlá nabíječka UC s výbojem 400 kW a sběračem shora dolů bude instalována v Hiraneku a každá ze tří rychlých nabíječek UC bude instalována ve Walsku spolu s pantografem shora dolů.

Nabíječky poskytují maximálně stejnosměrný výstup 500 A až do 1 000 V. Všechny nabíjecí body jsou vybaveny kamerovým systémem a fungují na samoobslužném základě. Očekává se, že první elektronické autobusy nabijí v létě roku 2022.

„Poptávka po spolehlivé, nákladově efektivní a hromadné přepravě s nulovými emisemi v Ostravě může být vyšší než v jiných českých městech,“ uvedl Daniel Morris, generální ředitel a předseda Tobrovny Botnik Ostrava.

„Čisté ovzduší je důležitým ukazatelem kvality života. Doufám proto, že cestující ocení naši snahu o čistší Ostravu a podpoří nás v rozšiřování elektřiny.“

K měření a přenosu dat o nabíjení do systémů operátora dopravy pro energetické řízení a provozní plánování bude použita aplikace řídicí jednotky microgrid společnosti Siemens.

„Cestující ocení naši snahu o čistší Ostravu a doufám, že nás podpoří při rozšiřování elektřiny.“

To umožní dálkové a automatické řízení procesu nabíjení podle harmonogramu sběrnice a nabíjecí výkon lze změnit v závislosti na dostupném výkonu. Siemens dodá jeden 800 kVA a dva 1250 kVA transformátory vysokého napětí suchého typu pro připojení nabíjecích bodů k rozvodné síti a spínacímu ústrojí vysokého napětí.

READ  Předseda české centrální banky obhajuje zvýšení sazeb kritizované ministrem financí WSAU News / Talk 550 AM 99,9 FM

Kromě toho bude 28 mobilních nabíječek, každá s výkonem 22,5 kW, použito pro noční nabíjení nebo v servisní garáži k vyrovnání výkonu a udržení provozu vozového parku e-bus. Distribuce společnosti Siemens zahrnuje řízení projektů, konstrukční a montážní úkoly, objednávání a prevenci a řádnou údržbu.

Solaris Bus & Coach dodá Ostravskému dopravnímu úřadu 24 elektrických autobusů. Vybrané modely Solaris Arbino 12 budou mít vysoce výkonné baterie Solaris s celkovou kapacitou 91,4 kW.

Mohlo by se vám také líbit:

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *