České banky upravují úrokové sazby: Co to pro vás znamená?

České banky upravují úrokové sazby: Co to pro vás znamená?

Česká národní banka ve čtvrtek snížila základní sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. České banky začaly v reakci na snížení úrokových sazeb centrální banky upravovat nabídku spořicích účtů. Port investiční platformy.

To je dobrá zpráva pro spotřebitele, ale ne úplně. Úrokové sazby na spořicích účtech jsou stále nad 6 procenty (nízké než je současná míra inflace), mohou spotřebitelé získat skutečné výnosy držením úspor na těchto účtech.

Mnoho bank však sazby snižuje nebo přidává další podmínky, aby získaly vyšší sazby. Bez splnění dalších požadavků, jako jsou minimální vklady, měsíční transakce, mají spotřebitelé méně atraktivní možnosti spoření.

Analýza od Portu poskytuje přehled úrokových sazeb u několika významných bank v České republice:

Trinity Bank: Nabízí vyšší úrokové sazby

Trinity Bank aktuálně nabízí vysoké úrokové sazby na spořicích účtech. Zůstatky do 250 000 Kč úročíte až 6,3 procenta a nad tímto limitem 5,69 procenta. Pokud si založíte nový účet na některé z nových poboček banky v určitých městech a budete tam mít trvalé bydliště, můžete získat úrokovou sazbu 6,08 procenta.

VÚB Banka: Neomezené úrokové sazby

Pokud hledáte spořicí účet s vysokým úrokem a bez limitu, VÚB Banka nabízí to nejlepší. Nabízí úrokovou sazbu 6,05 procenta. Spotřebitelé by si však měli uvědomit, že se jedná o slovenskou banku, a pokud nedoložíte potvrzení o daňové rezidenci finančního úřadu, banka vám strhne dodatečnou daň ve výši 19 procent.

Max Bank: Bez omezení vkladů

Max Banka, dříve známá jako Expobank CZ, nabízí úrokovou sazbu 6,01 procenta bez omezení vkladů a dalších podmínek.

Air Bank: Integruje úspory s používáním karty

UniCredit: Speciální sazby pro nové zákazníky

UniCredit nedávno snížila úrokovou sazbu spořicího účtu na 5,75 procenta. Tato nabídka je však dostupná pouze pro nové zákazníky. Úroky jsou vypláceny z vkladů do 2 mil. Kč, pokud majitel účtu provede alespoň tři platby kartou měsíčně.

UniCredit garantuje snížení úrokových sazeb až do konce února. Pro dřívější zákazníky platí fixní úroková sazba 2,5 procenta až do půlmilionového limitu.

Moneta Money Bank: Odstupňované úrokové sazby

Moneta Money Bank nabízí pro vklady do 1 milionu korun úrokovou sazbu 5,3 procenta, pro vklady nad 1 milion korun 0,5 procenta.

Půjčky: Možnosti spoření na míru

Creditas nabízí úrokovou sazbu 5,5 procenta pro vklady do 500 000 Kč a 3,1 procenta pro vklady nad tento limit. Na druhou stranu mBank nabízí úrok 5,5 procenta, ale vyžaduje běžný účet a volí jednu ze čtyř možností pravidelného spoření.

Fio banka a KB: Výhodné sazby pro vklady do 200 000 Kč

Fio banka nabízí pro vklady do 200 000 Kč úrokovou sazbu 5,5 procenta. Naopak Komerční banka nabízí sazbu maximálně 5 %, se základní úrokovou sazbou 2 procenta pro vklady do 200 000 Kč. Dodatečnou bonusovou sazbu 3 procenta lze bezpodmínečně využívat do 29. února.

Raiffeisenbank a J&T Banka: 5procentní sleva na úrokové sazbě

Raiffeisenbank nyní svým zákazníkům nabízí možnost získat 5procentní sazbu. Sazba je kombinací základní úrokové sazby 0,1 procenta a bonusového úroku 4,9 procenta. Aby zákazníci mohli tuto nabídku využít, musí platit kartou alespoň třikrát měsíčně.

Česká spořitelna a ČSOB: 5 procent, s podmínkami

U České spořitelny můžete získat 5procentní úrok, ten je však dostupný pouze pro vklady do 200 000 Kč. Abyste se kvalifikovali, musíte mít účet Plus u George Internet Bank a investovat minimálně 300 Kč měsíčně běžným příkazem.

Na druhou stranu ČSOB nabízí podobný 5procentní úrok pro vklady do 250 000 Kč, ale s jinými požadavky. Abyste se kvalifikovali, musíte s kartou nakupovat alespoň pětkrát měsíčně a alespoň jednou za tři měsíce zkontrolovat aplikaci ČSOB Smart. Tato úroková sazba je platná do 5. dubna.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *