Česká dívka (4) se zapsala do historie jako nejmladší člověk, který dosáhl základního tábora Everest

Česká dívka (4) se zapsala do historie jako nejmladší člověk, který dosáhl základního tábora Everest

Prisha Lokesh Nikaju drží bývalý světový rekord jako nejmladší člověk, který dosáhl základního tábora Everestu

Čtyřletá holčička z České republiky dosáhla nového rekordu, když dosáhla základního tábora Mount Everestu. Podle Metro, žena jménem Zara zvládla 170 mil trek do základního tábora ve výšce 17 598 stop. Předchozí světový rekord pro nejmladší osobu, která dosáhla základního tábora Mount Everestu, držela Prisha Lokesh Nikaju, které bylo v roce 2023 pouhých 5 let, když vylezla.

Spolu se svým otcem Davidem Sifrou a sedmiletým bratrem se Zara stala ve věku čtyř let a pěti měsíců nejmladším člověkem, kterému se podařil mimořádný výkon. Trek byl plný výzev, včetně teplot klesajících na -25 stupňů Celsia v základním táboře Everestu. Navzdory hrozným podmínkám Zary otec zdůrazňoval důležitost pečlivé aklimatizace, sledování saturace krve kyslíkem a postupného pokroku.

Instagramový účet na jméno jeho bratra potvrdil úspěšnost cesty a zveřejnil úžasné snímky epického dobrodružství rodiny. Příspěvek dodal, že rodina se v současné době na týdny vrací ze základního tábora.

Podívejte se na obrázky zde:

„Malá Zara se nekoupe v teplé vodě, naopak přidává led, takže jí zima nedělá žádný problém. Za pochodu žádný problém a vzhledem k dobré fyzické kondici má malá Zara pár výjimek předčí stovky jiných trekařů,'' četl příspěvek jeho bratra na Instagramu.

Zobrazit další obrázky:

Pan Sifra věří, že neobvyklá výchova jeho dcery v Malajsii jí pomohla zvládnout výzvu. Od mládí chodila Zara denně 5-10 kilometrů s převýšením 300-600 metrů a do roku 2023 ušla v lese celkem přes 2200 kilometrů.

Jeho otec řekl: ''Za pochodu nebyly žádné problémy, vystupování bylo nadprůměrné a malá Zara díky dobré fyzické kondici až na pár výjimek zastínila stovky ostatních trekařů. Jak je možné, že se s 4letou holčičkou takto fyzicky a psychicky zachází?''

READ  Bulharská rusofobie po české aféře: nikdy nekončící rozkol

Zara je sice občankou České republiky a Kanady, ale s rodinou žije v Malajsii. Mluví již třemi jazyky, česky, čínsky a anglicky.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *