Antivakcinační majitelé domácích mazlíčků jsou proti střelbě proti vzteklině. To se týká veterinářů.

Antivakcinační majitelé domácích mazlíčků jsou proti střelbě proti vzteklině.  To se týká veterinářů.

Váhání s vakcínou se v posledních letech rozšířilo i na majitele domácích zvířat, což vyvolalo obavy z opětovného výskytu vztekliny, viru, který je téměř vždy smrtelný.

Někteří majitelé domácích zvířat argumentují proti očkování psů kvůli obavám, že vakcíny zkracují životy psů, nebo kvůli přesvědčení, že vakcíny mohou způsobit autismus u psů. Ale řada symptomů autismu je jedinečně lidská a odborníci tvrdí, že antivakcinační kampaně mezi majiteli psů jsou zvláště nebezpečné vzhledem k důsledkům vztekliny pro veřejné zdraví.

„I když naštěstí nevidíme mnoho vztekliny, následky jsou katastrofální,“ řekla USA TODAY dr. Rena Carlsonová, prezidentka Americké veterinární lékařské asociace. „Je to v podstatě 100% smrtelné. Takže dostat vakcínu proti vzteklině pro vaši kočku a vašeho psa je opravdu důležité na mnoha úrovních.“

Carlson z AVMA zdůraznil, jak důležité je, aby lidé hovořili se svými veterináři o vakcíně a rizicích, kterým domácí mazlíčci čelí, pokud nejsou očkováni.

Co je vzteklina?

Vzteklina se šíří, když infikované zvíře kousne nebo poškrábe člověka a napadne nervový systém savců. Virus se stává zvláště nebezpečným, když se dostane do mozku. Inkubační doba může trvat dny i déle než rok.

Když vzteklina pronikne do mozku, způsobí příznaky podobné chřipce, což způsobí, že zvířata vzteknou a jejich mozek oteče. Onemocnění se stává smrtelným, když infikovaná osoba nebo zvíře náhle ztratí dýchání a srdeční činnost.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *