Adir: Uvolnění omezení závisí na rychlosti očkování

Prezident popisuje jako „dobrou zprávu“, že recese ve všech čtyřech visegrádských zemích byla pod průměrem Evropské unie

Doufáme, že Maďarsko bude v květnu schopno zmírnit omezení související s koronaviry, pokud očkování obyvatelstva povede k „dobrému pokroku“, což by mohlo vést k „dalšímu zcela úspěšnému létu“ v oblasti cestovního ruchu, uvedl prezident Janus Ader po setkání s jeho Visegrádské protějšky ve Varšavě ve středu.

V reakci na otázku týkající se obnovení cestovního ruchu ve střední Evropě prezident řekl: „Čím dříve, čím více vakcín bude dodáno, tím dříve můžeme zrušit omezení i v cestovním ruchu.“

Adair uvedl, že doufá, že urychlí očkování „do Velikonoc nebo v poválečném období, až do konce dubna, později“. „Stejně jako v loňském roce tedy můžeme své brány znovu otevřít v květnu,“ řekl a vyjádřil naději, že „letošní léto bude pro turisty stejně úspěšné jako v loňském roce.“

Adair uvedl, že účastníci summitu V4 také naléhali na úsilí o urychlení očkování. „Každý den nás přibližuje stádní imunitě, která může být zásadní, pokud jde o snížení osobní oběti a sdílené ekonomické zátěže,“ řekl Adair.

Řekl, že je „dobrou zprávou“, že recese ve všech čtyřech visegrádských zemích byla pod průměrem Evropské unie nebo v největších členských státech Evropské unie. „Dává nám důvod doufat, že zotavení bude rychlejší a méně bolestivé,“ řekl. Adair uvedl, že během pandemie se zdálo, že ekonomika celého bloku je „poněkud zranitelná vůči negativním vlivům vnějších faktorů“, a vyzval k úsilí o snížení této slabosti v budoucnu.

Adair uvedl, že účastníci summitu souhlasili s tím, že je třeba omezit používání uhlí. Jsou však potřeba elektrárny a „pokud vezmeme emisní cíle vážně, všechny čtyři visegrádské národy budou potřebovat jadernou energii – a přinejmenším v příštích 20 až 25 letech – také čerpací stanice,“ uvedl Ader. Dodal, že skupina bude usilovat o evropskou podporu plynárenských projektů.

READ  Thajské vízum: Indové mohou získat víza od konzulátu nebo velvyslanectví, aby se vyhnuli dlouhým frontám

Účastníci si také připomněli shromáždění a dospěli k závěru, že posledních 30 let bylo úspěšných.

Maďarský prezident pozval své protějšky ve Visegrádu, Andrzeje Dudu z Polska, Zuzanu Kaputovou ze Slovenska a Miloše Zemana v České republice, aby se zúčastnili environmentálního veletrhu Planet Budapest 2021, který se konal od 29. listopadu do 5. prosince.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *