Alex Ayala končí tenisovou sezónu 2021 na Floridě

Alex Ayala uzavírá rok, ve kterém vyhrála svůj první profesionální titul a druhý grandslamový titul

MANILA, Filipíny – Alex Ayala ukončila tenisovou sezónu poté, co vypadla ve druhém kole tenisového turnaje Junior Orange Bowl 2021 na Floridě.

Filipínská teenagerka se vzdala Češce Kristině Tomaykové 6-3 6-3 a ukončila kariéru po návratu po zranění.

16letá Ayala byla dva měsíce mimo hru se zraněním nohy po stintování na US Open, kde se dostala do čtvrtfinále.

K tenisu se vrátila loni v listopadu na ženském šampionátu v České republice za 25 000 dolarů, ale vypadla hned v prvním kole.

Ayala letos stále vyvolává rozruch, když loni v lednu zahájila rok svým prvním titulem z $15,000 Women’s Championship ve španělském Manacoru.

Poté vyhrála svůj druhý grandslamový titul s Ruskou Oksanou Selechmetevovou na French Open 2021.

Když se akademický učenec Rafael Nadal zapojil do mixu vysoce postavených juniorských a ženských turnajů s pomocí ITF juniorského waiver programu, dokázala se přiblížit k top 500 seznamu WTA.

Ayala umístila své nejvýše umístěné žebříček WTA na 505 a loni v červenci se po vítězství na French Open v roce 2021 vrátila na druhé místo na juniorském okruhu.

Ayala zůstává juniorskou vítězkou ve čtyřhře Australian Open poté, co v roce 2020 vyhrála s indonéskou partnerkou Priskou Nugroho, protože pořadatelé turnaje zrušili letošní juniorský turnaj kvůli pandemii COVID-19. – Rappler.com

READ  Hersey's Mabry vyhrává všestranný titul, protože budoucnost tohoto sportu visí na vlásku

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *